2017-го року цей захід відзначає ювілей - 20-річчя від перших навчань 1997 року.

10 липня в Одесі почалися навчання "Сі Бриз-2017. Учасники заходу планують відпрацювати дії багатонаціонального штабу з ведення морських операцій відповідно до стандартів Альянсу, дії багатонаціональних сил під час операції із забезпечення безпеки в Чорному морі. 

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Також плануються водолазні спуски, курс для доглядових команд, злагодження тактичних груп, тренінг з виживання в бойових умовах для льотного складу, навчання з протикорабельної та повітряної оборони, десантна і річкова операції та інші.

"Сі Бриз-2017" відбуватиметься від 10 до 23 липня в північно-західній частині Чорного моря, в Одеській і Миколаївській областях.

В рамках навчань залучаються до 30 кораблів і катерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, США, Туреччини, Румунії та Грузії. Також, країнами-учасницями будуть Азербайджан, Болгарія, Бельгія, Великобританія, Грузія, Канада, Молдова, Литва, Норвегія, Польща та Греція.

З боку України у заході будуть задіяні ще підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України та інженерні війська.

Керівник навчань з американської сторони капітан 1-го рангу Тейт Вестбрук розповів, що частина навчань відбудеться в режимі "вільної гри", а також одним з елементів буде відпрацювання протичовнової операції в Чорному морі.

Нагадаємо, що 9 липня в Одеський порт для участі в майбутніх навчаннях із військовими НАТО Sea Breeze-2017 зайшло відразу три турецьких судна, у тому числі підводний човен. За спогадами очевидців, раніше підводні човни заходили до Одеси близько 10 років тому. Також в одну із гаваней зайшов румунський корвет "Контр-адмірал Хорію Мачелларіу". 

ВідеоВ акваторії Чорного моря стартувала активна фаза українсько-американських маневрів «Сі Бриз-2015»

Залиште свій коментар