В Україні ввели обмеження на використання дронів

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні ввели обмеження на використання дронів

Фото: pixabay.com

За недотримання правил винного може очікувати штраф або в'язниця.

В Україні від першого червня 2018 року набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів для знімання.

Відповідний документ опубліковано на сайті Державної авіаційної служби.

Згідно з новими правилами, дистанційно пілотовані повітряні судна поділяються на легші та важчі від двох кілограмів. Якщо апарат для польотів перевищує цю вагу, то особі, яка керує ним, треба оформити дозвіл на використання повітряного простору.

Якщо дрон важить менше двох кілограмів, то заявку на ВПП надсилати не треба, проте польоти можуть відбуватися лише вдень, без перетину кордонів, на відстані не менше 500 метрів від повітряних суден, в межах прямої видимості, але не далі, ніж 500 метрів від зовнішнього пілота.

Також такі апарати заборонено запускати над дорогами та залізничними шляхами державного значення, на головних вулицях міст, сіл, над об'єктами, які перебувають під захистом, в межах зон антитерористичних та спеціальних операцій тощо. 

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу у розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки для повітряних польотів власник апарата може бути притягнений до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, у квітні українські прикордонники запустили новий безпілотний літальний апарат Spectator-M для патрулювання адміністративного кордону з окупованим Кримом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація