Янукович в Польщі вирішуватиме подальшу долю України в Європі

Янукович в Польщі вирішуватиме подальшу долю України в Європі

Віктор Янукович / Фото: Офіційний сайт Президента України

Віктор Янукович відвідає Польщу вже втретє за останні кілька місяців. Експерти вважають, що від цього ваізиту залежать подальші відносини України з ЄС.

Президент України Віктор Янукович у вівторок, 15 листопада, відвідає Вроцлав. Це буде вже третій його візит до Польщі за останні декілька місяців. Янукович візьме участь у святкуванні 200-річчя Вроцлавського університету разом із президентами Польщі та Німеччини.

Фахівці прогнозують, що глави держав обговорюватимуть Угоду про асоціацію України та Євросоюзу, політичну ситуацію в Україні, а також саміт Україна-ЄС.

ЄВРОПА ПІДТРИМАЛА АСОЦІАЦІЮ З УКРАЇНОЮ

"Беручи до уваги поточне головування Польщі в Європейському Союзі, очевидно, що чільна увага приділятиметься, передусім, питанню укладення наприкінці року Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом", - раніше зазначав глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін.

Окрім формату Угоди про асоціацію, під час візиту йтиметься про виконання Україною попередніх домовленостей. Цей візит підсумовуватиме все, що Україна обіцяла і що, відповідно, зробила для євроінтеграції, вважає заступник директора Фундації українсько-польської співпраці Святослав Павлюк.

"Зміст цих домовленостей зводився до покращення політичного клімату в Україні, зменшення тиску на опозицію, проведення прозоріших судових процесів. І це стосувалося не лише Юлії Тимошенко чи Юрія Луценка. Саме реформування Кримінального кодексу, а не конкретно декриміналізація однієї статті, було навіть частиною Плану дій щодо асоціації за минулий рік. Але нічого цього зроблено не було. Під час цього візиту ЄС буде визначатися щодо змісту, форми і взагалі проведення саміту Україна-ЄС", - зазначив експерт.

Водночас депутат від блоку Юлії Тимошенко Сергій Шевчук вважає, що переговори під час цього візиту будуть останньою спробою Польщі вплинути на Януковича.

На думку опозиціонера, чинна влада Польщі має повторити досить різкі висловлювання своїх попередників щодо ситуації в Україні.

"Сподіваюся, що і президент, і прем'єр Польщі не оминуть цих питань – демократичних принципів, європейських стандартів життя, свобод, чесної боротьби на політичному фронті України. Ні мені, ні моїм колегам по фракції, ні самій Юлії Тимошенко не хотілося би майбутнє Угоди про асоціацію пов'язувати конкретно зі справою Тимошенко. Адже доля України і доля однієї людини – це неспівставні речі. Але Європа показала, що це індикатор і за цим індикатором судитимуть дії нинішнього керівництва України", - зауважив він.

Радник глави держави Ганна Герман сказала в ефірі Радіо Свобода, що українсько-польські відносини знаходяться зараз на високому рівні і продовжують розвиватися. А от щоб зрозуміти, як, на думку Європи, Київ виконав свої євроінтеграційні зобов'язання, треба дочекатися саміту Україна-ЄС.

"Я думаю, що 19 грудня покаже, наскільки ми готові. А зараз Україна робить все для того, щоб продемонструвати таку готовність і щоб зробити все для того, щоб ми виконали всі свої зобов'язання", - підкреслила Герман.

А голова Верховної ради України Володимир Литвин вважає, що з боку України буде зроблено все, щоби пройти частину "євро інтеграційної" дороги. Він сподівається, що під час грудневого саміту Україна-ЄС угода про асоціацію буде парафована і "що розуміння того, що Україну не потрібно відштовхувати, візьме гору".

Читайте також:

Третина українців вже не хоче приєднуватися до Європи

Європа підтримала асоціацію з Україною

Кравчук: Європі легше підтримувати Україну, ніж боротись з Російською імперією

Німеччина не хоче приймати Україну до ЄС

Повʼязані теми:

Наступна публікація