Янукович зустрівся з головою "Газпрому"

Янукович зустрівся з головою "Газпрому"

Віктор Янукович

Сторони висловили задоволення поточним переговорним процесом.

Голова "Газпрому" Олексій Міллер у рамках переговорів з Україною з питань співробітництва в газовій сфері провів робочу зустріч у Києві з президентом Віктором Януковичем.

Про це повідомили у "Газпромі".

"Сторони висловили задоволення поточним переговорним процесом. Робота ведеться інтенсивно, на цей момент розглянуто великий перелік складних питань", - йдеться в прес-релізі.

Росія і Україна у 2009 році підписали довгострокові контракти на постачання і транзит російського газу, згідно з яким ціна на газ встановлюється щоквартально з урахуванням динаміки світових цін на нафту і нафтопродукти.

Нова влада України звинуватила колишнє керівництво країни у порушеннях при підписанні цих документів - колишній прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко вже отримала 7-річний термін позбавлення волі за це.

Минулого року Київ домігся від Москви знижки у 100 доларів на тисячу кубометрів в обмін на продовження перебування російського військового флоту в Криму. Цього року Україна почала чергову кампанію з метою отримати нові поступки в ціні на газ.

За заявами українського уряду, переговори будуть завершені у листопаді цього року. "Ціна на газ набагато буде нижчою, ніж та, яка діє сьогодні", - сказав зокрема на минулому тижні перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.

За даними НАК "Нафтогаз Україна", ціна імпортованого держхолдингом в країну російського природного газу в першому кварталі 2011 року склала близько 264 дол за 1 тис. куб. м, у другому - близько 297 дол за 1 тис. куб. м, у третьому - близько 355 дол за 1 тис. куб. м, у четвертому - близько 400 дол за 1 тис. куб. м.

У свою чергу "Газпром" наполягає на отриманні контролю над газотранспортною системою України, заявляючи, що запущений цього тижня Північний потік і Південний потік, проектований без виконання цієї умови, незабаром переберуть на себе значні обсяги російського газу, який транзитується через Україну.

Читайте також:

Аніщенко проігнорував наказ Януковича

"Нафтогаз" позичив у "Газпрому" грошей, щоб заплатити за газпромівський газ

"Нафтогаз" заплатив Росії за жовтневий газ більше мільярда доларів

Янукович підганяє запуск земельного ринку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація