Янукович зустрівся з головою "Газпрому"

Сторони висловили задоволення поточним переговорним процесом.

Голова "Газпрому" Олексій Міллер у рамках переговорів з Україною з питань співробітництва в газовій сфері провів робочу зустріч у Києві з президентом Віктором Януковичем.

Про це повідомили у "Газпромі".

"Сторони висловили задоволення поточним переговорним процесом. Робота ведеться інтенсивно, на цей момент розглянуто великий перелік складних питань", - йдеться в прес-релізі.

Росія і Україна у 2009 році підписали довгострокові контракти на постачання і транзит російського газу, згідно з яким ціна на газ встановлюється щоквартально з урахуванням динаміки світових цін на нафту і нафтопродукти.

Нова влада України звинуватила колишнє керівництво країни у порушеннях при підписанні цих документів - колишній прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко вже отримала 7-річний термін позбавлення волі за це.

Минулого року Київ домігся від Москви знижки у 100 доларів на тисячу кубометрів в обмін на продовження перебування російського військового флоту в Криму. Цього року Україна почала чергову кампанію з метою отримати нові поступки в ціні на газ.

За заявами українського уряду, переговори будуть завершені у листопаді цього року. "Ціна на газ набагато буде нижчою, ніж та, яка діє сьогодні", - сказав зокрема на минулому тижні перший віце-прем'єр Андрій Клюєв.

За даними НАК "Нафтогаз Україна", ціна імпортованого держхолдингом в країну російського природного газу в першому кварталі 2011 року склала близько 264 дол за 1 тис. куб. м, у другому - близько 297 дол за 1 тис. куб. м, у третьому - близько 355 дол за 1 тис. куб. м, у четвертому - близько 400 дол за 1 тис. куб. м.

У свою чергу "Газпром" наполягає на отриманні контролю над газотранспортною системою України, заявляючи, що запущений цього тижня Північний потік і Південний потік, проектований без виконання цієї умови, незабаром переберуть на себе значні обсяги російського газу, який транзитується через Україну.

Читайте також:

Аніщенко проігнорував наказ Януковича

"Нафтогаз" позичив у "Газпрому" грошей, щоб заплатити за газпромівський газ

"Нафтогаз" заплатив Росії за жовтневий газ більше мільярда доларів

Янукович підганяє запуск земельного ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: