Кабмін передумав судитися з Росією за газ

Дата публікації
Перегляди
1186
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кабмін передумав судитися з Росією за газ

Кабмін передумав судитися з Росією за газ

Міжнародного суду між Україною та Росією з газового питання не буде.

Україна більше не планує оскаржувати в міжнародних судах газові угоди з Росією, підписані в січні 2009 року, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Ми будемо міняти чинні договори виключно в ході переговорів", - пообіцяв Бойко, пояснивши таке рішення "стратегічним характером відносин з Росією", пише Комерсант-Україна.

Оскаржити в Стокгольмському арбітражному суді газові угоди від 2009 року президент Віктор Янукович обіцяв ще влітку. Україна наполягала на тому, що вони були укладені незаконно, а колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі за видачу директив на їх підписання.

Зараз переговори між Україною і Росією ведуться в більш конструктивному руслі, і, за словами прес-секретаря прем'єра Миколи Азарова Віталія Лук'яненка, сторони "дуже близькі до остаточного результату".

Раніше, 11 жовтня, Азаров заявив, що Україна сподівається досягти компромісу з РФ щодо перегляду газових угод за 10-15 днів. Президент Віктор Янукович також допускав, що домовленості з Росією щодо газу буде досягнуто до листопада. Проте глава російського "Газпрому" Олексій Міллер відразу дав зрозуміти, що газові переговори не закінчаться в жовтні.

Між тим, ще 26 вересня Азаров заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС. Представники ЄС тоді повідомили, що взагалі нічого не знають про створення такого консорціуму.

Також глава уряду запевнив, що на зустрічі президентів України і Росії була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку, в "Газпромі" заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені в найближчий час.

18 жовтня російський президент Дмитро Медведєв уперше заявив, що газові угоди з України підлягають перегляду.

Читайте також:

Україна таки здасть Росії ГТС в обмін на дешевий газ

Нові газові угоди між Україною та Росією знову відкладаються

Україна може отримати дешевий газ вже у 2012 році

Україна та Росія досягли газового компромісу

Україні прогнозують газ по 680 доларів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
1186
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація