Ящик Пандори: якщо сяде Тимошенко, сяде будь-хто

Якщо екс-прем'єра Юлію Тимошенко таки запроторять до в'язниці, це створить небезпечний прецедент для українських політиків.

Через два, максимум три дні справа екс-прем'єра, лідера БЮТ Юлії Тимошенко закінчиться вироком, пише "Сегодня".

Мало хто сумнівається, що він буде обвинувальним, тому сьогодні актуальне тільки одне питання - сяде або не сяде Тимошенко. На даний момент, судячи з настроїв у владі, відповідь на нього для екс-прем'єра несприятлива.

Існують лише дві можливості, щоб Тимошенко не сіла: перша - умовний вирок, друга - декриміналізація її статті. У перший варіант бютівці не вірять, а регіонали називають його безглуздим - влада показує слабину і отримує Юлю на волі.

А Європа все одно незадоволена тим, що Тимошенко не має можливості обиратися. Імовірність другого варіанта залишається, однак, за інформацією видання, вона невелика.

З одного боку, якщо політичне рішення про декриміналізацію частини 3 статті 365, за якою судять Тимошенко, буде прийнято на горі, воно може торкнутися лідера "Батьківщини" і після вироку.

Президентський законопроект про гуманізацію бізнес-злочинів, прийнятий у першому читанні в минулий четвер, прямо вказує: суд за місцем відбування покарання має право прийняти рішення по вже винесеному вироку відповідно до нового закону - звільнити від покарання або пом'якшити його.

З іншого боку, жоден з регіоналів у владі або парламенті вчора не підтвердив, що таке політичне рішення прийнято. Ходять лише чутки про те, що в Партії регіонів є ті, хто не хоче, щоб Тимошенко сіла. Однак єдиний, хто публічно намагається захистити ідею декриміналізації "Юліної" статті, - все ще не регіонал Володимир Литвин.

"Чутки щодо розбіжностей у нашої партії - це лише спроба з боку опозиції вплинути на наше рішення. Але ми проти "іменних" законів, які робляться під одну людину, - пояснює перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. - Що стосується Володимира Михайловича, він просто хоче виглядати респектабельно в очах своїх виборців".

Насправді підґрунтя позиції спікера серйозніше: він розуміє, що "посадка" Тимошенко відкриває ящик Пандори: якщо сидить вона, сісти може хто завгодно. У тому числі і сам Литвин, якому може вималювався та ж 365.3 у справі Гонгадзе.

Можливо, те ж питання хвилює і частину лідерів ПР, але якщо це й так, то насправді їх хвилювання не виявляється. Втім, неофіційно регіонали залишають невелику надію для Тимошенко: за їхніми словами, друге читання законопроекту про гуманізацію не проходитиме на наступному парламентському тижні (18-21 жовтня) - більш реально, що воно відбудеться у перших числах листопада.

Тобто у прихильників звільнення екс-прем'єра ще буде час спробувати вплинути на президента Віктора Януковича, а у ЄС - зробити йому такі подарунки, які він погодиться обміняти на "Юліну" декриміналізацію. Не виключено, що найближчий раунд "євроторгів" відбудеться 19 жовтня, коли Янукович планує відвідати Брюссель.

Як повідомлялося, 5 жовтня Рада у першому читанні проголосувала за внесений Януковичем законопроект № 9221, що передбачає декриміналізацію економічних злочинів, але не передбачає декриміналізацію ст. 365 Кримінального кодексу, за якою судять Тимошенко.

При цьому Рада відхилила усі опозиційні законопроекти, якими пропонувалося декриміналізувати статті Кримінального кодексу, за якими судять Тимошенко і Луценка.

Читайте також:

Адвокат Тимошенко вважає, що оголошення вироку може бути відкладено

Азаров не хоче тиснути на Кірєєва коментарями по справі Тимошенко

Бютівці штурмуватимуть Печерський суд, аби почути вирок Тимошенко

Кірєєв в своєму кабінеті майже цілодобово пише вирок Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: