Дефіцит торгового балансу України збільшився до 5,5 млрд доларів

За півроку Україна імпортувала товарів на 5,5 мільярдів доларів більше, ніж експортувала.

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу Україні за І півріччя виріс в 2,3 разу - до 5,5 мільярда доларів, повідомили у Державній службі статистики.

За даними Держстату, негативне сальдо збільшилося більш ніж в два рази через те, що темпи росту імпорту випереджають приріст експорту. Експорт товарів виріс на 42,5% порівняно з першим півріччям 2010 року - до 32,843 млрд дол., імпорт - на 50,8% - до 38,353 млрд дол.

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 210 країн світу. Обсяги експорту до країн СНД становили 36,9% від загального обсягу експорту, Європи - 29,6% (у т.ч. до країн Європейського Союзу - 28,8%), Азії - 24,9%, Африки - 4,5%, Америки - 3,9%.

Найбільші експортні поставки здійснювались до Російської Федерації - 28,2% від загального обсягу експорту, Туреччини - 6,1%, Італії - 5,4%, Польщі - 4,3%, Білорусі - 2,9%, Китаю та Індії по - 2,8%.

Основу товарної структури українського експорту складали чорні метали та вироби з них - 33,2% від загального обсягу експорту. Мінеральні продукти становили 14,5%, механічне та електричне обладнання - 9,2%, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості - 7,6%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби - 7%, продукти рослинного походження - 6,9%, жири та олії тваринного або рослинного походження - 5,7%.

Нагадаємо, що у минулому році дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України склав 9,309 млрд доларів.

Фахівці прогнозують, що у поточному році дефіцит зовнішньої торгівлі України може збільшитися до 6,84 млрд дол., оскільки економіка, що відновлюється після кризи, і зростаючі доходи населення стимулюють ріст імпорту, а кон'юнктура для українського експорту нестабільна.

Як повідомлялося, найбільшим експортером світу, згідно з доповіддю Світової організації торгівлі є Китай.

Читайте також:

Торгівля в Україні показала рекордне падіння

Дефіцит торгового балансу України збільшився в 2 рази

Китай став найбільшим у світі експортером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: