Гривня стала нецікавою для фальшивомонетників

Українські фальшивомонетники найчастіше підробляють купюри номіналом 200 гривень.

Вітчизняні фальшивомонетники здають позиції. У 2010 році в Україні було виявлено в 11 разів менше підроблених банкнот гривень, ніж євро - у Євросоюзі, повідомили у Нацбанку.

Торік на 1 млн штук гривневих банкнот доводилося 5 підроблених, тоді як в 2009 році цей показник становив 5,5 штуки, пише Комерсант-Україна.

"Більше половини вилучених з обігу підроблених банкнот гривні в 2009-2010 роках припадало на купюри номіналом 200 гривень старого зразка 2001 року випуску", - розповів директор департаменту зовнішньоекономічних відносин Нацбанку Сергій Круглик.

У 2010 році Нацбанк виявив в Україні у грошовому обігу 702 фальшиві банкноти доларів на загальну суму 67,8 тис. доларів, 80 банкнот євро - на 10,2 тис. євро.

Більшість цих підробок були номіналом 100 доларів, а також 100 і 200 євро.

Обіг фальшивих купюр стримує досить сувора кримінальна відповідальність за операції із підробленими валютами. Так, за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення та збут фальшивої національної валютиможна отримати тюремний строк від трьох до семи років.

У свою чергу, експерти запевняють, що підробок стало менше не через суворі покарання, а через те, що виготовляти фальшиві гривні невигідно.

"В Україні цей бізнес менш прибутковий, ніж у Європі, тому що витрати на матеріали і техніку високі. У підсумку виходить, що виготовлення банкноти обходиться дорожче, ніж її реальна вартість", - зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За даними банкірів, багато фальшивок і нині залишається в обігу, так як технології з виробницта підробок розвиваються скоріше, ніж апаратура для їх перевірки.

Читайте також:

У Миколаївській області міліція викрила групу фальшивомонетників

20 млн фальшивих доларів розвезли по світу гастарбайтери з Молдови

В Італії вилучили понад мільйон фальшивих євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: