Кабмін ввів мораторій на виплату "боргу Януковича"

Про це заявив Арсеній Яценюк.

Кабмін України вводить мораторій на виплати за російськими єврооблігацями, випущеними в кінці 2013 року на $ 3 млрд, і гарантованим державою кредитами КБ "Південне" і "Укравтодор" перед російськими банками.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс-Україна.

"З сьогоднішнього дня виплати за цими боргами на загальну суму $ 3 млрд 582 млн на користь російської сторони зупиняються до моменту або прийняття наших пропозицій щодо реструктуризації, або відповідного судового рішення", - сказав прем'єр, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у п'ятницю.

"Ми готові до судової процедури з російською стороною", - підкреслив він.

Глава уряду також нагадав, що Україна провела реструктуризацію боргових зобов'язань з адекватними кредиторами, які прийняли умови і пропозиції української сторони.

"У зв'язку з тим, що РФ відмовилася, незважаючи на наші неодноразові спроби щодо підписання угоди про реструктуризацію, у тому числі і з ними, прийняти наші пропозиції, Кабінет міністрів вводить мораторій на виплату так званого російського боргу", - сказав він.

Яценюк уточнив, що мораторій, зокрема, вводиться на виплату $3,075 млрд за "російським" єврооблігаціями ($ 3 млрд - основна сума боргу і $ 75 млн - відсотки за ставкою 5% річних), термін погашення яких настає 20 грудня 2015.

"Окремо додатково уряд України також вводить мораторій на виплату $ 507 млн, які дві українські компанії - КБ" Південне "(Дніпропетровськ) і" Укравтодор "- мають як боргові зобов'язання перед російськими банками", - додав прем'єр.

Вчора, 17 грудня, Рада директорів МВФ визнала офіційним борг України перед Росією в розмірі $ 3 млрд.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу. Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялися визнавати борг офіційним і наполягали на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ заявив, що кредитування України подовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: