МВФ прогнозує Україні погіршення економіки

МВФ прогнозує Україні погіршення економіки

МВФ прогнозує Україні погіршення економіки

Фахівці Міжнародного валютного фонду порахували, що темпи зростання ВВП України у 2012 році сповільняться до 3,5%.

Дефіцит платіжного балансу України у 2012 році може зрости до 5,5% ВВП при темпах інфляції на рівні менше 10% і зниженні темпів зростання ВВП до 3,5-4%, повідомив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Макс Альєр.

"Що стосується 2012 року, я бачу тут прогнози щодо погіршення поточної економічної ситуації. Вважаємо, що темпи зростання (ВВП) у 2012 році складуть 3,5-4%, інфляція як і раніше — менше 10% і дефіцит платіжного балансу буде дещо збільшуватися — до 5,5% ВВП", — сказав Альєр.

При цьому він зазначив, що у даний час експерти МВФ проводять технічну перевірку коректності цих прогнозів.

Представник МВФ також повідомив, що, за оцінкою Фонду, зростання ВВП України у 2011 році складе близько 5%, інфляція — менше 10%, дефіцит платіжного балансу — 4,5% ВВП.

Як відомо, місія Міжнародного валютного фонду, яка працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила достроково припинити переговори з українською владою.

Головною причиною, через яку фонд не виділив Україні черговий транш, як і раніше, залишається невиконана вимога підвищити тарифи на газ для населення. Пізніше МВФ висунув ще декілька вимог: збільшення резервного фонду держбюджету і коригування проекту бюджету на 2012 рік.

Нагадаємо, програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних.

Читайте також:

Реальний ріст економіки України склав менше 4%

Європа погіршила прогнози по українській економіці

Платіжний баланс України погіршився в 11 разів

Азаров радий, що МВФ не дав Україні грошей

МВФ висунув Україні нові вимоги

Повʼязані теми:

Наступна публікація