Азаров розповів, як уже рік не отримує від МВФ ні цента

Прем'єр запевнив, що країна може обійтися без кредиту і в наступному році.

Уряд вже майже рік обходиться без ресурсів Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час економічного прес-клубу, в якому взяли участь журналісти провідних економічних видань і експерт - головний науковий співробітник відділу державних фінансів Державного інституту економіки та прогнозування НАНУ Тетяна Богдан, повідомляє прес-служба Партії регіонів.

"Через півтора місяці буде саме рік, як ми не отримуємо від МВФ жодного долара", - зазначив прем'єр-міністр, додавши, що відсутність кредитних міжнародних ресурсів не призвела до проблем у країні: всі зовнішні зобов'язання уряд виконує сумлінно, всі соціальні програми фінансуються . "Ми цей рік прожили без проблем, проживемо і наступний", - запевнив Микола Азаров. При цьому він зазначив, що протягом 2011 року за рахунок зваженої економіко-фінансової політики уряду вдалося стабілізувати як внутрішню ситуацію, так і скоротити співвідношення зовнішнього боргу до ВВП.

При цьому глава уряду підкреслив, що хоча в цьому році і не було надходжень траншів від МВФ, співпраця з фондом не переривалася ні на один день: Україна продовжує співпрацю за програмою стенд-бай. Микола Азаров пояснив, що так звана пауза в запозиченнях виникла з вимоги МВФ підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, на що уряд висуває свої аргументи, чекаючи перегляду газових контрактів і визначення справедливої, обґрунтованої ціни на газ, від якого, власне, і залежать тарифи. "У нас з місією МВФ був абсолютно відвертий діалог, ми кілька разів ретельно обговорювали наші позиції, і є повне розуміння", - зазначив прем'єр.

Як відомо, місія Міжнародного валютного фонду, яка працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада, вирішила зробити перерву в переговорах з українською владою.

Головною причиною, через яку фонд не виділив Україні черговий транш, як і раніше, залишається невиконана вимога підвищити тарифи на газ для населення. Пізніше МВФ висунув ще декілька вимог: збільшення резервного фонду держбюджету і коригування проекту бюджету на 2012 рік.

Нагадаємо, програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Одним з пунктів угоди, що залишилося виконати Україні для отримання чергового траншу, залишилося підвищення тарифів на газ для населення.

Читайте також:

Азаров радий, що МВФ не дав Україні грошей

МВФ висунув Україні нові вимоги

МВФ вирішив зробити перерву в переговорах з Україною

МВФ повернеться, коли Україна домовиться з Росією щодо газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: