Кабмін презентував оптимістичний і песимістичний сценарії розвитку економіки

Уряд розробив два можливих сценарії економічного та соціального розвитку України на наступний рік. Експерти не вірять у жоден із них.

Український уряд оприлюднив прогноз економічного і соціального розвитку країни на 2012 рік та основних макропоказників на 2013 і 2014 роки.

Вперше були розроблені два сценарії - оптимістичний і песимістичний, але ні перший, ні другий експерти не вважають реально здійсненним.

Оптимістичний сценарій на 2012 рік, викладений Кабміном у постанові N907 від 31 серпня, передбачає реальне зростання ВВП на рівні 6,5%, а інфляцію - до 7,9%. Покращено прогноз номінального ВВП - з 1475 млрд грн до 1515 млрд грн, пише Комерсант-Україна.

При цьому уряд очікує значного негативного сальдо зовнішньої торгівлі. За оптимістичними прогнозами, в 2012 році дефіцит зовнішньоторговельного балансу складе 5,617 млрд дол. За песимістичними - 9,104 млрд дол.

Експорт товарів і послуг згідно з першим сценарієм становитиме 95,617 млрд дол., згідно з другим - 92,812 млрд дол. Імпорт при цьому буде, за оптимістичним прогнозом, 101,234 млрд дол., за песимістичним - 101,916 млрд дол.

Середньомісячна зарплата, виходячи з оптимістичних даних, складе в наступному році 3175 грн, з песимістичних - 3127 грн.

Песимістичний сценарій передбачає зростання ВВП в 2012 році на рівні 5% при 7,9% інфляції.

Фахівці зазначають, що публікація двох сценаріїв розвитку економіки дозволяє уряду розраховувати бюджет на основі песимістичного сценарію, публічно не відмовляючись від оптимістичних прогнозів.

"В умовах зростаючої нестабільності в світовій економіці розрахунок держбюджету проводиться за песимістичним сценарієм, а потім, у разі більш сприятливого розвитку подій, завжди можна внести правки в бюджет", - зазначає директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

Директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин солідарний з думкою експерта: "Уряд страхується, оскільки бюджет, розрахований на нереалістичних прогнозах, очікувано викличе заперечення Міжнародного валютного фонду".

Втім, навіть в песимістичному сценарії закладені завищені прогнози, зазначають економісти. "Я б рекомендував закладати в бюджет зростання ВВП у 3%, а при оптимістичному сценарії розраховувати на 3,5%", - радить Геєць. Крім того, зростаючий дефіцит поточного рахунку означає підвищення ризиків девальвації національної валюти в умовах низького припливу іноземних інвестицій і боргового капіталу.

Як повідомлялося, у четвер, 1 вересня, прем'єр-міністр Микола Азаров виключив повторення повномасштабної фінансової кризи, подібної до тієї, яка накрила Україну в 2008-2009 роках.

Читайте також:

Платіжний баланс України вийшов у "плюс"

Економіка України у липні виросла майже на 8%

Азаров заявив, що гроші МВФ на сьогоднішній день Україні не потрібні

Нову кризу Україна переживе легше, ніж попередню

Економіка України за 7 місяців виросла на 5%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: