Google Maps виявив таємничі гігантські об'єкти в китайській пустелі

Уважні користувачі Google Maps в районі пустелі Гобі побачили дивні структури.

Химерна споруда, яка завела в тупик спостерігачів, - таємниче коло, поцятковане "насічками" / Фото: Google Maps
На супутникових фотознімках Google, які знаходяться у відкритому доступі, виявили цілий ряд загадкових споруд в пустелі Гобі в Китаї - гігантські смуги, круги і щось, схоже на аеродром.

Тепер розбурхані відкриттям інтернет-користувачі гадають, що ж являють собою циклопічні споруди, зафіксовані супутником, і для чого вони призначені.

Перший з виявлених об'єктів - один з найзагадковіших. Це велика кількість гігантських смуг, схожих за відблиском на металеві.

Переплітаючись, вони утворюють дивний візерунок посеред пустелі, пише сайт Gizmodo.

Можливо, ця конструкція спеціально зроблена так, щоб її було видно з космічної орбіти. Схожу "сітку", як вже об'єкт назвали інтернет-користувачі, виявлено і в іншому місці.

Після публікації першого знімку користувачі швидко зібрали безліч не менш дивовижних знімків - серед них, наприклад, кілька величезних квадратів, поруч з якими видно спалену техніку.

Третій об'єкт - це тисячі білих ліній, які складаються в гігантську решітку / Фото: Google Maps
Третій об'єкт - це тисячі білих ліній, які складаються в гігантську решітку протяжністю близько 28 км.

Ще одна химерна споруда, яка завела в тупик спостерігачів, - таємниче коло, поцятковане "насічками" (можливо, ровами). У центрі цієї споруди можна розгледіти три предмети, схожих по контурах на літаки.

Втім, в пустелі Гобі є і більш зрозумілі об'єкти: так, на одному зі знімків видно щось, що нагадує аеродром, оснащений злітно-посадковою смугою - щоправда, насиченого блакитного кольору.

Блогери вже висловлюють різні припущення щодо того, яке призначення нововиявлених об'єктів.

Більшість спостерігачів схиляються до думки, що всі перераховані вище споруди є об'єктами військового призначення.

Як пишуть експерти, річ у тім, що якраз в місці їх дислокації - на кордоні провінцій Ганьсу і Синьцзян - працюють китайські фахівці у військовій, космічній і атомній сфері.

Деякі з виявлених споруд розташовані менш ніж в 160 км від Цзюцюань, поруч з яким знаходяться космодром і центр космічних досліджень, відзначає британська газета The Daily Mail.

аеродром, оснащений злітно-посадковою смугою - щоправда, насиченого блакитного кольору. / Фото: Google Maps
Водночас, британський експерт з оборони Тім Ріплі порівняв структури, виявлені в Китаї, з надсекретною базою Пентагону "Зона 51" у штаті Невада.

Факт існування цієї військової бази був офіційно визнаний американською владою тільки в кінці 90-х років.

За даними ЗМІ, на території "Зони 51" знаходяться декілька ангарів, призначених для військової техніки.

Саме там, за твердженням журналістів, проходять випробування новітніх американських винищувачів. На території бази розташована найдовша в світі злітно-посадкова смуга - протяжністю 9,5 кілометра.

Водночас, у США пролунала фантастична версія, що китайці будують у пустелі повномасштабну "карту" американських міст, щоб підготуватися до можливого удару по них.

Крім того, були висловлені припущення, що об'єкти можуть служити для калібрування китайських супутників-шпигунів. Висувається й гіпотеза, що китайці за допомогою кіл і ліній намагаються увійти в контакт з інопланетянами.

Читайте також:

В Інтернет потрапила карта ядерних об'єктів США

Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

США розпочали "польові" випробування винищувача п'ятого покоління (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація