Нацбанк знизив облікову ставку та оновив економічні прогнози

Нацбанк знизив облікову ставку та оновив економічні прогнози

Фото: Національний банк України

Новий показник облікової ставки діятиме від 28 жовтня.

Національний банк констатує покращення в економіці України, тож вирішив на 1% знизити облікову ставку – із 15% до 14%. Це станеться відзавтра, 28 жовтня.

Про це сьогодні повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

Крім того, регулятор покращив свій прогноз щодо міжнародних золотовалютних резервів. На кінець 2016 року він становитиме 17,5 млрд грн. Раніше Гонтарева озвучувала цифру в 17,2 млрд грн. НБУ прогнозує, що на кінець 2017-го резерви зростуть до 23,1 млрд доларів, на кінець 2018-го – до 27,8 млрд доларів. Показники збільшуватимуть, перш за все, за рахунок кредитів від Міжнародного валютного фонду.

"За умов відсутності значних непередбачуваних подій, ціль з інфляції на кінець поточного року (12% плюс/мінус 3%) буде з високою ймовірністю досягнута. У 2017 році динаміка інфляції в річному вимірі буде нерівномірною. Упродовж І-ІІІ кварталів її показник може перевищувати 12% з огляду на статистичні ефекти бази порівняння та значний внесок адміністративно-регульованих цін і тарифів. Проте після вичерпання цих ефектів, у ІV кварталі прогнозується зниження показника річної інфляції до цільового рівня. Водночас, базова інфляція на прогнозному горизонті буде відносно стабільною на рівні 5-6%", – сказала Гонтарева.

Голова НБУ уточнила, що "досягнення цілей щодо інфляції у 2017 та 2018 роках (8% плюс/мінус 2 % та 6% плюс/мінус 2 % відповідно) є цілком реальним та забезпечуватиметься відповідною монетарною політикою Національного банку".

Також регулятор залишив незмінним прогноз щодо зростання ВВП України в 2016 році – на рівні 1,1%.

"У середньостроковій перспективі очікуються більш помірні темпи зростання, ніж прогнозувалося раніше: у 2017 році – на 2,5%, у 2018 – на 3,5%. Головним чином зниження прогнозованих темпів зростання ВВП у ці роки пов'язано з переглядом припущень щодо зовнішньої кон'юнктури для українських експортерів", – уточнила Гонтарева.

Голова Нацбанку обіцяє подальше зниження інфляції в Україні. Проте назвала умови, за яких це відбудеться.

"У середньостроковій перспективі ключовим фактором зниження інфляції до цільових значень та відновлення економіки залишається продовження впровадження реформ у рамках спільної програми з МВФ. У разі реалізації окресленого базового макроекономічного сценарію та, відповідно, подальшого зниження ризиків для цінової стабільності Національний банк і надалі пом'якшуватиме монетарну політику. Це сприятиме зниженню вартості кредитних ресурсів та підтримуватиме економічне зростання", – сказала Гонтарева.

У Нацбанку сподіваються, що "основним драйвером економічного зростання стане суттєве нарощення інвестиційної активності. Зниження ризиків ескалації військового конфлікту все більше стимулює економічних агентів до інвестиційних і довгострокових споживчих рішень. Однак, це стимулюватиме відповідне зростання інвестиційного імпорту, зокрема машин та обладнання, і здебільшого з цієї причини чистий експорт матиме від'ємний внесок у ВВП. При цьому відновлення інвестиційного попиту матиме позитивний вплив на підвищення експортного потенціалу на майбутнє".

Проте через неактивне заходження іноземних інвестицій до України НБУ констатує, що збільшиться дефіцит поточного рахунку – до 2,5 млрд доларів у 2016 році, 2,9 млрд доларів у 2017 році та 2,8 млрд доларів у 2018 році. Зведене сальдо платіжного балансу і в поточному році, і в 2017-2018 роках залишатиметься профіцитним за рахунок чистих надходжень капіталу за фінансовим рахунком, зокрема прямих інвестицій.

НБУ знизив облікову ставку до 14% from tsnua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Наступна публікація