Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав безстроковий мораторій на виплату "боргу Януковича"

Закон також "заморожує" виплати та за іншими борговими зобов'язаннями.

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким знімаються тимчасові обмеження мораторію на виплату зовнішнього боргу України, в числі якого і $ 3 млрд так званого "боргу Януковича".

На сайті Верховної Ради зазначається, що відповідний законопроект під номером 3677 повернувся з підписом президента 29 квітня.

Зазначимо, що 12 квітня Верховна Рада ввела безстроковий мораторій на виплату зовнішніх боргів, у тому числі перед Росією. Без прийняття відповідного законопроекту дія заборони на здійснення платежів за держборгом закінчилася б 1 липня.

За словами авторів документа, скасування кінцевої дати мораторію "продовжить термін дії правових підстав для пошуку подальших шляхів реструктуризації зовнішніх боргових зобов'язань".

Нагадаємо, що в грудні 2013 року екс-президент Віктор Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про кредит на $ 15 млрд через розміщення цінних паперів. Однак, перед втечею з країни Янукович встиг провести лише перший транш у сумі $ 3 млрд.

Після зміни влади Москва і Київ не змогли домовитися про реструктуризацію боргу. Після цього Росія звернулася до суду, а Україна заявила про введення безстрокової мораторію на виплату грошей.

Як повідомлялося раніше, Росія погодилася на реструктуризацію боргу "Укравтодору" у розмірі $ 100 млн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції