Україна уклала першу угоду з Митним союзом

Україна домовилась з країнами Митного союзу про безмитне постачання сталі.

Україна та Митний союз в четвер, 22 вересня, домовились про безмитний експорт українських сталевих і нержавіючих труб до кінця року до країн союзу - основні ринки збуту для продукції "Інтерпайпа" і Centravis.

Україна і Митний союз регламентували обсяг безмитного експорту сталевих і нержавіючих труб на IV квартал, розповів уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який представляв Україну на переговорах, пише Комерсант-Україна.

За його словами, в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 рік - очікують, що квота буде встановлена ​​виходячи з річних обсягів поставок у попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих ("Інтерпайп") і нержавіючих труб (холдинг Centravis). З 1 жовтня по 31 грудня квота становитиме 65 тис. тонн для Росії, 18 тис. тонн - Білорусі, 14 тис. тонн - Казахстану. Для інших виробників до 2015 року діють мита в 19,4-37,8%.

Для "Інтерпайпу" і Centravis країни МС - найбільші ринки збуту, які займають близько третини їхнього експорту. За даними "Держзовнішінформ", в I півріччі "Інтерпайп" експортував у Росію 169 тис. тонн труб на суму 201 млн дол., до Білорусі - 33 тис. тонн (40 млн дол.), Казахстан - 27 тис. тонн (34 млн дол.). Centravis поставив 2,3 тис. т (29 млн дол.) в РФ і 0,19 тис. тонн (2,2 млн дол.) до Білорусі.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, "Інтерпайп" мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%. Однак, з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися - термін угоди для "Інтерпайпу" закінчувався в цьому році, а щодо імпорту продукції Centravis на територію МС міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні почало розслідування.

Читайте також:

Митний союз продовжить санкції проти української металургії

Україна опустилася на десяте місце в рейтингу найбільших виробників сталі

Митний союз обклав митом українську металопродукцію

Росія ввела імпортні мита на українську сталь

Митний союз може ввести санкції проти української металургії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: