Названо лауреата премії Сервантеса

Названо лауреата премії Сервантеса

Ана Маріа Матуте. Фото з сайту peatom.info

85-річна іспанська письменниця Ана Марія Матуте отримала премію Сервантеса в області літератури.

Лауреатом премії Сервантеса в області літератури іспанською мовою за 2010 рік стала 85-річна іспанська письменниця Ана Марія Матуте.

Матуте стала третьою жінкою, удостоєної премії Сервантеса, яка присуджується з 1976 року. Сума премії складає 120 тисяч євро.

Свій перший роман "Маленький театр" Матуте написала у віці 17 років. Її найбільш відомі романи - "Мертві сини", "Солдати плачуть вночі", "Пастка". Деякі з її книг переведені російською мовою.

Однією з основних тем творів Матуте є громадянська війна в Іспанії. Вона також автор книг для дітей. Матуте - лауреат Національної премії з дитячої літератури та інших престижних іспанських премій.

Нагадаємо, Нобелівську премію 2010 з літератури присудили перуанському письменнику Маріо Варгасу Льосі.

За вердиктом шведської Академії, премію йому присудили "за картографію структури влади і яскраві образи опору, повстання і поразку індивіда.

Маріо Варгас Льоса - один з провідних авторів Латинської Америки. Народився в 1936 році в Арекіпа на півдні Перу. Навчався в столичному університеті Сан-Маркос, в 1958 отримав стипендію Мадридського університету і надовго виїхав до Європи і США.

Його перший роман "Місто і пси" викликав скандал в Лімі, а в СРСР став культовою книгою.

Читайте також:

Нобелівська премія миру цього року не дістанеться нікому

Обама написав книгу для своїх дочок

Премію Сахарова присудили кубинському політв'язню

Повʼязані теми:

Наступна публікація