Названо лауреата премії Сервантеса

85-річна іспанська письменниця Ана Марія Матуте отримала премію Сервантеса в області літератури.

Лауреатом премії Сервантеса в області літератури іспанською мовою за 2010 рік стала 85-річна іспанська письменниця Ана Марія Матуте.

Матуте стала третьою жінкою, удостоєної премії Сервантеса, яка присуджується з 1976 року. Сума премії складає 120 тисяч євро.

Свій перший роман "Маленький театр" Матуте написала у віці 17 років. Її найбільш відомі романи - "Мертві сини", "Солдати плачуть вночі", "Пастка". Деякі з її книг переведені російською мовою.

Однією з основних тем творів Матуте є громадянська війна в Іспанії. Вона також автор книг для дітей. Матуте - лауреат Національної премії з дитячої літератури та інших престижних іспанських премій.

Нагадаємо, Нобелівську премію 2010 з літератури присудили перуанському письменнику Маріо Варгасу Льосі.

За вердиктом шведської Академії, премію йому присудили "за картографію структури влади і яскраві образи опору, повстання і поразку індивіда.

Маріо Варгас Льоса - один з провідних авторів Латинської Америки. Народився в 1936 році в Арекіпа на півдні Перу. Навчався в столичному університеті Сан-Маркос, в 1958 отримав стипендію Мадридського університету і надовго виїхав до Європи і США.

Його перший роман "Місто і пси" викликав скандал в Лімі, а в СРСР став культовою книгою.

Читайте також:

Нобелівська премія миру цього року не дістанеться нікому

Обама написав книгу для своїх дочок

Премію Сахарова присудили кубинському політв'язню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: