Премію Сахарова присудили кубинському політв'язню

Кубинський дисидент і політв'язень Гільєрмо Фаріньяс став лауреатом премії "За свободу думки". На церемонію вручення премії його запросили до Страсбурга.

Лауреатом премії імені Сахарова "За свободу думки" став кубинський дисидент і політв'язень Гільєрмо Фаріньяс.

Переможця премії оголосив у Страсбурзі голова Європейського парламенту Єжи Бузек. Лауреат отримає 50 тисяч євро і буде запрошений до Страсбурга на церемонію вручення премії 15 грудня.

Про Гільєрмо весь світ дізнався після того, як у в'язниці він влаштував чотиримісячне голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів на Кубі.

Гільєрмо Фаріньяс Ернандес - кубинський психолог, незалежний журналіст і дисидент, борець з цензурою. Батьки Фаріньяс були революціонерами, його батько воював разом з Че Геварою. Сам Гільєрмо навчався в СРСР у Тамбовському військовому училищі і служив у кубинської армії.

Наприкінці восьмидесятих розчарувався в існуючому режимі, і з того часу перебуває в опозиції до уряду Кастро . Фаріньяс провів у в'язниці більше 11 років.

Окрім Гільєрмо Фаріньяса, кандидатами на отримання премії висувалися опозиційний лідер Ефіопії Біртукан Мідексу та ізраїльська організація "Breaking the Silence" ("Порушуючи мовчання").

Премія імені Андрія Сахарова була заснована в 1988 році. Цією нагородою відзначають людей і організації, які зробили великий внесок у захист прав людини, прав меншин та дотримання норм міжнародного права.

До речі, Фаріньяс став цього року вже другим політв'язнем, який отримав визначну міжнародну премію. Нобелівську премію миру-2010 присудили китайському правозахиснику Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці.

Читайте також:

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

На Кубі близько півмільйона людей втратять робочі місця

Фідель Кастро відвідав океанаріум, де зустрів дочку Че Гевари

На Кубі розігнали демонстрацію дружин і матерів політв'язнів: десятки затриманих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: