У Греції влада вилучила античні статуї у фермерів

У Греції влада вилучила античні статуї у фермерів

У Греції влада вилучили античні статуї у фермерів

На півдні Греції поліція конфіскувала у місцевих фермерів пару античних статуй. Влада передбачає, що їх планували вивезти і продати за суму близько 10 млн. євро.

Грецька поліція заарештувала двох місцевих фермерів, які планували продати дві стародавні мармурові статуї за десять мільйонів євро. Експерти вважають, що скульптури були виготовлені близько 2,5 тисячі років тому.

Зараз поліція розшукує третього чоловіка, підозрюваного в тому, що він належав до групи контрабандистів, що займалася вивезенням античних старожитностей.

Скульптури зображують молодих чоловіків. На думку археологів, вони могли належати до храмового комплексу або кладовища покинутого міста Тенея, що знаходилось між Корінфом і Мікеною на півдні Стародавньої Греції. Обидві статуї в прекрасному стані, але були пошкоджені під час видобування з-під землі.

Швидше за все, статуї виготовлені одним скульптором під час розквіту архаїчного періоду історії Греції з крупнозернистого острівного мармуру. За словами директора Національного археологічного музею в Афінах Нікоса Калцаса, скульптури практично ідентичні, за винятком невеликих відмінностей в зачісках.

Нагадаємо, що розграбування античних старожитностей - серйозна проблема в Греції, оскільки твори давньогрецького мистецтва легкодоступні: їх можна знайти на невеликій глибині в землі, наприклад при оранці або при будівництві.

Читайте також:

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

В Ермітажі знайшли замуровану скульптуру

Складено рейтинг цінностей, вкрадених з музеїв і галерей України

У німецький музей повернулася частина конфіскованої нацистами колекції

У Греції влада вилучила античні статуї у фермерів

У Греції влада вилучила античні статуї у фермерів

Повʼязані теми:

Наступна публікація