В Ермітажі відкриється виставка, присвячена Нефертіті

Виставка "Прекрасна прийшла" у вівторок, 22 червня, відкриється у Ермітажі.

Виставка "Прекрасна прийшла" скульптурних зображень дружини єгипетського царя Ехнатона - відомої Нефертіті відкриється у вівторок в Ермітажі. Експозиція працюватиме до середини вересня.

Відвідувачі побачать експонати, вивезені з Німеччини під час Другої світової війни і що зберігалися в Ермітажі до свого повернення в 1958 році в Єгипетський музей Берліна.

Серед шедеврів, представлених на виставці, - скульптурні голови Нефертіті юної і в зрілому віці, а також дочки Ехнатона і Нефертіті, створені в середині XIV століття до нашої ери в майстерні Тутмоса.

Ця скульптурна майстерня була виявлена в південному передмісті Ахетатон у 1912 році експедицією Німецького східного об'єднання. Тоді археології знайшли понад 50 дивовижних творів пластики, що зображали головним чином голови і обличчя царя Ехнатона, його дружини Нефертіті (ім'я якої і перекладається як "прекрасна прийшла"), їхніх дочок і декількох невідомих людей.

"Деякі з них відрізняються незрівнянно м'якшим стилем і доброю теплотою і належать до кращих портретних зображень, коли-небудь виконаних у Єгипті. Традиційно вважається, що ця майстерня належала скульпторові на ім'я Тутмос, саме йому приписуються ці унікальні твори", - наголошується в інформації.

Читайте також:

Лесь Подерев'янський та Ілля Чічкан за порнографію

"Пінакотеку" влаштував художник Олександр Ройтбурд

Ніно Катамадзе виступить на "Свіржі-2009"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: