Кончаловський готовий стояти на колінах перед Куросавою і Фелліні

Дата публікації
Перегляди
3808
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кончаловський готовий стояти на колінах перед Куросавою і Фелліні

Чоловік офіційно був одружений 5 разів

Режисер розповів, як виховують дітей у його родині і що змусить його зняти серіал.

Відомий російський режисер Андрій Кончаловський в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.Особливе розповів про свої страхи, жінок і творчість.

Причетність до прізвища - це тягар чи задоволення?

- Я думаю, що ні. Звичайно, є обов'язок у кожного члена сім'ї, яка в певний момент свого існування стала публічною. Так би мовити, відповідальність, але відповідальність - необхідна частина будь-якої людини.

В родині правила суворі?

- Дуже. Щодо дітей - безумовно, в мене з Юлею конфлікт з цього приводу, тому що вона дає слабину. Але теж з нею краще не сперечатися дітям. Я думаю, що дитині все повинно бути важко.

Це тому, що вам в дитинстві було важко?

- Ні, в житті буде важко. У житті нічого не дається задарма. У житті за все треба платити. І якщо дитина не матиме все, за що хоче платити, вона виросте нещасною людиною. І ось розпещені діти дуже нещасні. Вони утриманці, у них маса проблем. Тому зараз мої зусилля пов'язані з тим, щоб примусити їх зацікавитися. Потім, коли зацікавляться, воно само піде.

Андрій Сергійович, а ви б себе зараз з двома останніми дітьми, хорошим батьком назвали?

- По-різному, я думаю, що хороший батько, який переживає почуття відповідальності за дітей до того часу, поки вони не зроблять першу дурість – одружились, дитину зробити. Або перестали вчиться. З цього моменту я вже не підтримую жодного з моїх дітей. Я кажу, одружився - до побачення. Радий бачити, але ніяких підтримок. Не хочеш вчиться - живи як хочеш. Навчається - підтримую. Ні, зі мною було трошки простіше. Тоді книжка була єдиною розвагою для дитини. Тоді було мало іграшок. Я ж вчитись пішов. Почав гроші заробляти, знімав там на телебаченні. Якісь нариси... Ні, зі мною було трошки простіше. У мене було 2 іграшки і я був щасливий. Зараз можна закидати дитину іграшками і вона нічого ... Чим більше іграшок, тим менше щастя. Тому достаток китайського, пластмасового, якого-небудь ще не робить щасливих людей.

Андрій Сергійович, а діти ваші в Лондоні вчаться, часто їх бачите?

- Ми їх бачимо раз на місяць. 10 днів. У цьому році я думаю ми їх переведемо в Москву. Живу там, де працюю.

А працюєте ви в Москві, в Лондоні?

- У Москві.

А будинок в Тоскані, він просто стоїть, як літня резиденція?

- Ні, він стоїть собі і слава Богу, що стоїть. Насправді, якщо є можливість ми туди виїжджаємо. Поїдемо на Різдво, на Новий рік.

Хто з вас краще готує?

- Звичайно Юля. Я готував тільки тому, що у мене дружини не було якийсь час, в різні періоди мого життя. Я готував краще за всіх моїх дружин, крім Юлі. Юля готує краще.

Слухайте, але насправді в Юліних книжках практично всі ремарки відсилають до вас.  Андрій Сергійович любить так, Андрій Сергійович любить полити торт ось цим.

- Серйозно? А я й не знав! І що ж вона пише? Що я люблю?

Оселедець любите з Філадельфією з Бородинським, так? І торти "п'яні", такі от коньяком або ромом политі - нічого не плутаю?

- Так і справді люблю. І оселедець, і торти, і їжу просту і здорову, суп кожен день. Тільки на готування, як правило, часу немає.

Кончаловку вона робить чи ні?

- Ні! Ми п'ємо текілу. Пити текілу смачніше. До того ж, горілки багато паленої, а текілу ми привозимо з номерними пляшками з Мексики. Дуже добре йде.

Що в жінці здатне вас розсмішити?

- Різні способи, точніше різні приводи для сміху. Іноді жінка біля рояля може бути дуже смішною, і безглуздою. Можна посміхатися з гумору, а можна посміхатися просто, якщо кумедні істоти - клоуни. Але це рідкісна якість, клоуни - це рідкісна якість. Ширлі Макклейн - клоун, Чуріков - клоун великий. Юлька може бути клоуном, трагічним, але клоуном.

Андрій Сергійович, раз вже ми про Ширлі заговорили. У вас дуже багато прямих посилань у ваших книгах на жінок, з якими у вас були стосунки. Ось та ж сама Жюльєн Бінош. Вони знають про те, що вони описані в ваших книгах і яким чином?

- Не знаю. Ні, я Ширлі послав шматочок. Питав: "ти не проти"? На англійську переклав. "Ні, не проти". Більше нікому.

Бінош?

- Ні, ми не спілкуємося.

А Юля як відреагувала на вашу розповідь, про те як ви познайомилися?

- Я забув. По-моєму, ми не посварилися, так що нормально.

Андрій Сергійович, ви офіційно були одружені 5 разів? Щоб зараз змусило вас одружитись?

- Ой, вік. Я став старшим на 50 років. Можна бути хлопчиськом і дурнем, а можна бути хлопчиськом вже з "підгорілим задом". Це ж різні речі. В 16-18-20 років, нічого в голові немає крім тестостерону. Гормони, просто гормони і більше нічого. Все що нами керує - це коктейлі з біохімічним складом, які диктують нашу поведінку. Я вважаю, що нічого в світі не змінилося крім того, що люди стали швидше літати, розмовляти, і пишуть таку ж саму нісенітницю тільки в смс, а ми раніше в листах.

Я скажу вам чесно, дві доби останніх, я читаю ваші книги.

- Раніше треба було читати.

Ви знаєте, я зараз дуже шкодую, але відірвати їх від мене абсолютно неможливо.

- Приходьте за два тижні, поставлю Вам залік.

Як ви пишете?

- Я наговорюю, потім записую. Потім дивлюся і починаю лікувати текст. Інше питання, я не вірю, що мистецтво може змінити світ. І взагалі краса світ не врятує.

А що врятує, Андрій Сергійович?

- Страх смерті.

Ви боїтеся?

- Я боюся, страх смерті мій особистий страх, страх смерті людства, страх смерті нації, страх смерті держави. От що рятує світ. Почуття самозбереження, а не прагнення до прекрасного.

Ви фільми для чого знімаєте?

- Щоб гроші заробити.

Не може бути, є у вас вища мета, що ви мені казки розповідаєте?

- Бачите, не вірите. Ну добре. По-перше, я це роблю краще, ніж щось інше. По-друге, я можу спробувати примусити тих, хто дивиться кіно моє і намагатись залучити їх і полюбити моїх героїв. Людина починає любити якогось героя, він за нього переживає - це вже реальне обличчя. Рівно до того моменту, поки не скінчилася картина. Потім виходить на вулицю, йде дощик. Він біжить швидше додому через темний двір в страху, що його ніхто не вдарить по голові. Це чудова дивна гра, на яку здатна тільки людина і ніяка тварина. Найголовніше, що я можу зробити – це дати можливість людям повернуться до своїх дитячих переживань. Людина в дитинстві до певного віку абсолютно безпосередня. Вона сміється, плаче, посміхається. А потім нам починають заважати наші знання про інших.

Андрій Сергійович, ви у себе в книжках, писали, що для того, щоб Беата увійшла в той образ, який ви хотіли отримати, ви її по обличчю вдарили. І потім несподівано на Вівіан, яка розплакалася у вас була така ж реакція.

- Так, але це різні речі. Взагалі насильство є в кожній нації. В мене теж є атавістичні риси. Чоловік не має, не володіє даром мови. І коли він розлючений, він втрачає дар мови. Він взагалі не може говорити. Він пускає в хід кулаки, його реакція фізична - це атавізм просто. А жінка не тільки не втрачає дар мови, а вона навпаки балакуча, коли вона розлючена. Жінка вирішує свої проблеми базіканням. Вони балакучі, тому що у них два центри мовних. У чоловіків один, а у дівчаток два. Я з Вівіан - це була любов, там пристрасті, незрозуміло, що там, почуття було божевільне і безглузде. З Тишкевич був інший випадок, мені потрібна була реакція. Дитину можна вщипнути - вона заплаче. Я не соромлячись це роблю. Якщо треба в кадрі. Але коли потрібен результат, я не можу домогтися. Скільки можна розмовляти? І так, і сяк, і так. Все ніяк не виходить. Час йде, і тоді доводиться застосовувати просту терапію.

Є якась сила, яка може змусити вас знімати серіали?

- Звичайно. Свобода і гроші. Свобода самовираження і гроші. Звичайно, а як же, я ж не пташка, як казав Шаляпін. Ти заплати, я заспіваю.

З ким із великих ви на ти?

- А кого ви вважаєте великим?

Вас.

- Я з собою гірше ніж на ти, так.

Коппола?

- Коппола - це мій друг, провели з ним стільки часу.

Бунюель?

- Бунюель - великий. Він старший за мене на 20 років. Горілку ми з ним пили. Бунюель, Бергман, Куросава, Фелліні це все там, я перед ними міг на колінах стояти.

Але горілку пили?

- З Куросавою - так, з Фелліні - вино.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
3808
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація