За китайську імператорську вазу заплатили 83 мільйони доларів

За китайську імператорську вазу заплатили 83 мільйони доларів

Продана на аукціоні ваза

Китайська ваза пішла з молотка за рекордні 83 мільйони доларів.

Вазу часів імператора Цяньлунь з династії Цин продали на аукціоні в Лондоні за 51,6 мільйона фунтів стерлінгів (83 мільйони доларів). Як відзначають експерти, це рекордна сума, що була коли-небудь заплачена за китайські твори мистецтва.

40-сантиметрову фарфорову посудину, про яку йде мова, було виявлено в ході прибирання будинку в лондонському районі Піннер. Вивчивши знахідку, фахівці встановили, що вазу виготовили при дворі імператора Цяньлуня в середині 18-го століття. При цьому фахівці відразу ж визнали унікальність цього витвору мистецтва: від інших подібних імператорських артефактів цю вазу відрізняє надзвичайно складний візерунок, а також відмінний стан.

Вазу виставили на торги аукціонного дому Bainbridges в рамках фестивалю азіатського мистецтва в Лондоні. Естімейт лота був встановлений у межах 800 тисяч - 1,2 мільйона фунтів. Таким чином, покупець вази (неназваний аукціонний агент з Пекіна) заплатив за неї в 50 разів більше оціночної вартості.

Як повідомлялось раніше, до цих пір ціновий рекорд для твору класичного китайського мистецтва належав манускрипту поета Хуана Тінцзяня часів династії Сун. У червні 2010 року неназваний покупець заплатив за сувій майже 66 мільйонів доларів. Що стосується імператорських ваз, то тут рекорд був встановлений у жовтні - фарфорова посудина 18-го століття пішла з аукціону Sotheby's в Гонконзі за 32,6 мільйона доларів.

Читайте також:

У Берліні знайшли 11 скульптур, які вважались втраченими

У Помпеях обвалився археологічний пам'ятник - школа гладіаторів

У Лондоні відкривається виставка артефактів "Титаніка"

В інтернеті з'явився список викрадених нацистами цінностей

За китайську імператорську вазу заплатили 83 мільйони доларів

За китайську імператорську вазу заплатили 83 мільйони доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація