В інтернеті з'явився список викрадених нацистами цінностей

В інтернеті з'явився список викрадених нацистами цінностей

Фото з сайту errproject.org

У мережі з'явилася база даних предметів мистецтва, розкрадених нацистами під час Другої світової війни.

В інтернеті 18 жовтня відкрився доступ до бази даних предметів мистецтва, розкрадених нацистами під час Другої світової війни. У списку близько 20 тисяч об'єктів, вивезених з окупованих Бельгії та Франції в 1940-44 роках.

Особливістю цієї бази даних є те, що вона не просто містить інформацію про картини або скульптури, але складається з оцифрованих архівів часів Другої світової війни. У цих документах, крім вказівки на той чи інший викрадений предмет мистецтва, містяться також його фотографії, інформація про те, хто був його господарем, і про те, чи був він йому повернутий.

Створенням бази даних займалися Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини та Меморіальний музей Голокосту у Вашингтоні. При її формуванні були використані дані Національних архівів США, Бундесархіва, а також інших німецьких і французьких архівів.

За оцінкою авторів списку, під час Другої світової війни з окупованих німцями територій було вивезено близько 650 тисяч предметів мистецтва. При цьому Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини вважає, що з 20 тисяч описаних в базі даних цінностей близько половини досі не повернені законним власникам.

Питання реституції культурних цінностей в останні роки стоїть особливо гостро в зв'язку з численними скандалами в ЗМІ. Спадкоємці власників деяких картин, які зараз зберігаються в музеях, періодично заявляють на них права, що призводить до багатомільйонних позовів та гучних судових розглядів.

Читайте також:

Бібліотека Нюрнберга повернула євреям книги, викрадені нацистами

У Бабиному Яру пройшов мітинг проти фашистів і Бандери

Московський патріархат звинуватив українців у Голокості

Повʼязані теми:

Наступна публікація