Бібліотека Нюрнберга повернула євреям книги, викрадені нацистами

Німецька бібліотека повернула книги законним спадкоємцям, які були викрадені у євреїв нацистами в період з 1933-го по 1945 рр.

Бібліотека Нюрнберга, шо в Німеччині прагне повернути книги, викрадені нацистами у євреїв в період з 1933-го по 1945 рр., їх законним власникам.

Саме в Нюрнберзі, який був проголошений Гітлером духовною столицею рейху, зберігається найбільша в світі колекція єврейських книг.

На початку 30-х років редактор антисемітської газети "Der Stürmer" Юліус Штрайхер звернувся до співгромадян із закликом передати йому книги, що містять "єврейську тематику" для "наукових досліджень". У 1946 році, після Нюрнберзького процесу, Штрайхер був засуджений до смерті.

У його будинку й офісі "Der Stürmer" були виявлені понад 10 тисяч томів. Більшість з них, дійсно, належали євреям. Проте були знайдені також книги, що належали священикам, масонам та іншим жертвам нацизму. Ці книги були видані в період з 1820-го по 1940 рік на 26 мовах.

Близько третини книг містять позначки, що допомагають відшукати їхніх власників: деякі томи підписані або відзначені екслібрисом, до деяких були вкладені листи та фотографії.

За словами історика лейблу Розенберга, який займається питаннями реституції, кожна книга має бути повернена спадкоємцям законних власників - це так само важливо, як якщо б мова йшла про картини Матісса. У загальній складності, близько 150 книг були повернуті спадкоємцям власників, які проживають в Сполучених Штатах, Ізраїлі, Великобританії, Австрії та Швейцарії.

Читайте також:

У Бабиному Яру пройшов мітинг проти фашистів і Бандери

Московський патріархат звинуватив українців у Голокості

Поблизу Єрусалима почалися сутички між євреями і арабами

Під час Першої світової товариші називали Гітлера "штабним щуром"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: