На Землю чекає все більше спеки і злив

На Землю чекає все більше спеки і злив

Людство чекає екстремальна спека / Фото: AFP

Зміни клімату також потягнуть в одних регіонах більші посухи, в інших посилення злив, частіші й сильніші повені, а також підвищення рівня світового океану

Міжурядова група експертів із питань змін клімату, яка працює під егідою ООН, заявила в п'ятницю, що через спричинені людиною кліматичні зміни і всесвітнє потеплішання майже на всю планету наступними десятиліттями, найімовірніше, чекає значне зростання інтенсивності і частоти періодів екстремальної спеки.

Ці зміни клімату також потягнуть в одних регіонах більші посухи, в інших посилення злив, частіші й сильніші повені, а також підвищення рівня світового океану, заявила організація в своєму останньому дослідженні.

У доповіді наголошено, що йдеться про ймовірний прогноз, а не про точне передбачення.

Звіт оприлюднений за 10 днів до початку міжнародних переговорів на теми клімату в Дурбані в Південній Африці.

Міжурядову групу експертів із питань змін клімату раніше критикували за деякі інші їхні прогнози, які перебільшували темпи всесвітнього потеплішання, але цього разу дослідники наполягають на правильності своїх припущень.

Тим часом більшість фахівців вважає, що для відвернення таких змін клімату не досить лише скоротити викиди в атмосферу тепличних газів, які називають одним із головних призвідників цих змін.

Читайте також:

Землю накриють нищівні зливи, урагани та повені

Глобальне потепління змусить тварин і рослини зменшуватися

Землі 12 країн Євросоюзу перетворюються на пустелю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація