У космосі замість інопланетян шукатимуть "розумні машини"

Дата публікації
Перегляди
4222
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У космосі замість інопланетян шукатимуть "розумні машини"

У космосі замість інопланетян шукатимуть "розумні машини". Ілюстрація

Вчені вважають, що ймовірність виявлення інопланетного штучного розуму вища, ніж шанс зустріти біологічну форму життя.

Один з провідних астрономів програми SETI, яка створена для пошуку позаземного розуму, заявив, що пошук інопланетян повинен брати до уваги і версію існування "розумних машин".

Раніше SETI розраховувала отримати сигнал від біологічних істот з планети, схожої на Землю.

Доктор Сет Шостак, який працює у проекті, вважає, що ймовірність виявлення інопланетного штучного розуму вища, ніж шанс зустріти біологічну форму життя.

Вчені, залучені в SETI, вже давно розмірковують про те, що проблема виникнення життя могла вирішуватися різними способами і з використанням різних речовин.

У зв'язку з цим інопланетяни можуть не тільки виглядати інакше, але і на біологічному рівні функціонувати зовсім іншим чином, ніж люди.

Читайте також: Уряд США розповів усю правду про інопланетян

Тим не менш, SETI досі працює, виходячи з припущення, що інопланетяни - живі організми в зрозумілому людям сенсі.

Таким чином, йтриває пошук живих форм, які б підпорядковувалися, принаймні, деяким правилам біохімії, жили протягом обмеженого часу, і, що найголовніше, еволюціонували.

За словами Шостака, для того, щоб біологічні організми були здатні вийти за межі їх власної планети, потрібно дуже багато часу. Технологія ж може розвиватися досить швидко, щоб затьмарити істот, що створили її.

"Подивимося на шкалу часу розвитку технологій. У якийсь момент інопланетяни винайшли радіо, потім вийшли в ефір, і вже потім у нас з'явився шанс знайти їх", - розповів вчений.

"Але протягом кількох століть від винаходу радіо - так, принаймні, було в нашому випадку - інопланетяни могли винайти розумні машини. Можливо, і ми зможемо створити такі механізми в цьому столітті", - додав Шостак.

Водночас, Джон Еліот з університету Лідс Метрополітен, один з найстаріших учасників програми SETI, вважає, що доктор Шостак висловлює думку, яку не можна назвати незвичайною для залучених в проект учених.

Читайте також: Астрономи вигадали новий спосіб пошуку інопланетян

"Ведучи пошук позаземних сигналів протягом останніх 50 років, програма SETI усвідомила, що шлях розвитку нашої власної технології, можливо, хороший індикатор того, як могли розвиватися інші цивілізації - якщо вони є", - заявив професор.

На його думку, мета їх дослідження змінюється й еволюціонує. Обидва вчених визнають, що виявлення та розшифровка сигналів, що виходять від позаземних розумних машин, може виявитися більш складним завданням, ніж можлива робота з посланнями від біологічних форм життя.

Доктор Шостак припускає, що штучне позаземне життя має мігрувати в місця, особливо багаті енергетичними ресурсами - оскільки це єдине, що може цікавити машини.

У зв'язку з цим, він пропонує зосередити зусилля SETI на гарячих, молодих зірках і центральних районах галактик.

Читайте також:

Вчені з’ясували, що інопланетяни приходять до людей уві сні

У Бразилії в об'єктив відеокамери потрапив інопланетянин (відео)

Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

США відновлять пошук позаземних цивілізацій

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
4222
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація