США відновлять пошук позаземних цивілізацій

Інститут пошуку позаземних цивілізацій відновить роботу телескопів Аллена, що здійснюють пошук сигналів, які можуть надсилати представники позаземних цивілізацій.

США відновлять роботу телескопів, які займаються пошуком позаземних цивілізацій.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Джудіт Бернс, у квітні Інститут пошуку позаземних цивілізацій змушений був призупинити програму вартістю 30 мільйонів доларів, у якій була задіяна система телескопів Аллена. Однак тепер знайдено спонсорські кошти. Серед спонсорів, зокрема, відома кіноактриса Джоді Фостер.

Загалом спонсорами продовження досліджень стало понад 2400 осіб.

"Система телескопів Аллена здатна перетворити наукову фантастику в науковий факт, але тільки якщо вона займатиметься активним пошуком", - написала на спеціальному веб-сайті Джоді Фостер, яка зіграла у фільмі 1997 року "Контакт" головну роль астронома, що займається пошуком позаземного розуму.

Іншим спонсором програми став астронавт космічної місії "Аполлон-8" Біл Андерс.

За словами представників Інститут пошуку позаземних цивілізацій, зібраних коштів має вистачити на роботу телескопів до кінця цього року, однак інститут, як і раніше, залежить від коштів, які мають виділити ВПС США на моніторинг космічного сміття, який здатен пошкодити супутники. Поки що договір із американськими військовими не укладено. Окрім того, після такої згоди виділення коштів ще має схвалити Конгрес США.

Радіотелескоп Аллена являє собою 42 тарілки, які працюють як єдине ціле. Радіотелескопи встановлені на півночі Каліфорнії. Вони здійснюють пошук сигналів, які можуть надсилати представники позаземних цивілізацій.

Телескопи Аллена, названі так на честь головного спонсора, співзасновника компанії Microsoft Пола Аллена, почали працювати у 2007 році.

Телескопи Аллена також займаються дослідженням чорних дір, пульсарів і магнітних полів Чумацького шляху.

Читайте також:

Вчені знайшли у Всесвіті білу діру

Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

Астроном пообіцяв, що в найближчі 20 років ми зустрінемося з інопланетянами

Астрономи сфотографували галактику-аналог Чумацького шляху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: