Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Компанії президента Азербайджану виявили в офшорах

У родичів Алієва виявили нерухомість у Лондоні.

Для приховання долі у золотодобувних компаніях та лондонської нерухомості родичі президента Азербайджану Ільхама Алієва використовували фонди і компанії, зареєстровані на території Панами.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні, яке було проведено на основі документів, які "витекли" з панамської компанії Mossack Fonseca, пише РБК.

Прес-реліз Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) із відповідною інформацією було оприлюднено напередодні.

Наразі у прес-релізі не уточнили структуру власності родини Алієвих.

Однак, президент Азербайджану вже не вперше опиняється у полі зору ICIJ.  Три роки тому розслідування виявило, що родина Алієва володіє таємними офшорами.

"Згідно з документами, які потрапили в розпорядження ICIJ, Алієв і його дружина Мехрібан в 2003 році придбали фірму Rosamund International Ltd на Британських Віргінських островах. Алієв, який був зазначений директором і співвласником фірми, на той момент був депутатом парламенту, а в жовтні того ж року став президентом. За даними ICIJ, компанія мала легальний юридичний статус до травня 2004 року. Алієв, таким чином, порушив законодавство, яке забороняє членам парламенту і президенту займатися бізнесом, уточнили опитані ICIJ юристи", - пише РБК.

Крім того, у 2008, через два місяці після переобрання Алієва на пост президента, дві доньки президента Азербайджану придбали кілька компаній на тих  самих Віргінських островах. 

Нагадаємо, що документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних з Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Щодо президента України, то, згідно із розслідуванням, попри свої обіцянки, він досі не передав свої активи у траст, але почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції