Підозрюваний у "бурштиновій справі" нардеп Поляков назвав керівництво НАБУ "гопниками"

Корупційний скандал довкола бурштину та депутатів ВР набирає обертів.

Обвинувачені в корупції на справі незаконного видобутку бурштину депутати Борислав Розенблат із Блоку Петра Порошенка та Максим Поляков із "Народного фронту" назвали справи проти них політичним переслідуванням. Слідчі говорять про масштабну схему за участю обох політиків, натомість вони самі твердять, що ледве знайомі між собою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У цій справі вже затримані помічники обох нардепів. Поляков стверджує, що правоохоронці відібрали ще й мобільний телефон його дружини. "Останній раз із Розенблатом я спілкувався осінню, сьогодні шукав його телефон, щоб запитати. НАБУ очолюють гопники – Ситник і Углава, які займаються свавіллям і політичним переслідуванням. Вони сьогодні знищують "Народний фронт", тому що я кажу правду", - заявив Поляков.

ВідеоНардепам Розенблату та Полякову загрожує до 12 років в'язниці

Розенблат переконує, що напередодні дійсно розмовляв із жінкою на ім'я Катерина про бурштин і законопроекти, а коли вона вийшла до вбиральні – в ресторан прийшли правоохоронці. "Я з нею зустрічався постійно, просто консультував, як народний депутат, що ми робимо для легалізації бурштину, яким чином рухається вперед. Свою діяльність я описував – як я борюся з незаконним видобутком бурштину. Я жодним чином ні до яких грошей не маю причетності", - твердить політик.

Окремі епізоди розповіді депутата збігаються із версією Антикорупційного бюро. Там кажуть, що компанія "Фуджейра" з Об'єднаних Арабських Еміратів щедро оплачувала депутатську ініціативу подати потрібні зміни до законів та повпливати на ухвалення рішень окремими високопосадовцями щодо видобутку бурштину. Розенблату мало перепасти 285 тисяч доларів, Полякову 7,5 тисяч. Ще 11 тисяч доларів мали пройти через секретаріат міжфракційної групи "Депутатський контроль". Затримані передавальники – двоє охоронців, помічник депутата та посадовці з "Депутатського контролю": загалом шестеро чоловік.

Фотогалерея На Рівненщині поліція вилучила чималу партію бурштину на 2 мільйони гривень (3 фото)

У НАБУ стверджують, що частину хабарів депутати встигли отримати, а Розенблат ще й організувати власний бурштиновий бізнес. "Розенблат вирішив сам прийняти участь у видобутку бурштину, в зв'язку з чим уже сам звернувся до представника фірми-нерезидента із проханням організації спільного бізнес-проекту, в якому взяв на себе зобов'язання вирішувати питання з низкою державних органів, а частина дійсного прибутку мала перераховуватися на фірму в Сполучених Штатах Америки", - пояснив керівник спеціалізованої Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. "Учора була вилучена перша партія бурштину, яка мала йти по цій схемі через фірму, де засновником була сестра депутата Розенблата", - додав директор Антикорупційного бюро Артем Ситник.

Обидва народних депутата називають справу політичною розправою. НАБУ ж проситиме зняти із них недоторканність. Якщо провину політиків доведуть, їм загрожуватиме до 12 років тюрми.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар