Проти Януковича та Ко відкрито сотні кримінальних проваджень – ГПУ

Слідство просувається повільно через труднощі у збиранні доказів для суду.

В Україні відкрито сотні кримінальних проваджень проти утікача Януковича та його підлеглих, яких звинувачують в економічних аферах.

Про це в інтерв'ю для "Радіо Свобода" заявив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко.

"Це сотні кримінальних проваджень, це просто сотні, де фігурують як Янукович, так, можливо, і особи, яким він давав доручення. Ви ж розумієте, що він був президентом. Фактично він впливав. От у нас є така цікава стаття – "зловживання впливом". Треба дивитися на неї дуже уважно. Працювали чиновники під ним", – пояснив Куценко.

За словами прокурора причина довгого розслідування кримінальних справ проти Януковича та "сім'ї" - труднощі у збиранні доказів для суду. Куценко зауважив, що злочини покривали безпосередньо правоохоронці.

"Ці злочини вчинялися без оперативного супроводження правоохоронцями. Тоді існувала фактично кругова порука, ніхто їх не прослуховував, відеоспостереження не робилося. Сьогодні якщо до нас приходить заява, що високопосадовець чи керівник району є корупціонером, то ми починаємо прослуховувати телефон", – пояснив прокурор Генпрокуратури України.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що заарештовані мільярди Януковича мають потрапити до бюджету України. За словами Яценюка, йдеться про практично 40 млрд грн, які можна відправити до державного бюджету. Наразі незаконні суми політика-утікача заарештовані рішенням Держфінмоніторингу і судовим рішенням, які зараз перебувають безпосередньо в Україні. Розміщені вони в державних цінних паперах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: