Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна зняла санкції проти Ірану

Санкції були запроваджені через іранську ядерну програму.

Україна зняла персональні, спеціальні, економічні та інші санкції щодо громадян Ірану, які буди введені у 2007 році на виконання резолюції Ради безпеки ООН через іранську ядерну програму.

Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко. Цим указом він затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Разом з тим, у рішенні РНБО також зазначено, що певні санкції до деяких фізичних та юридичних осіб будуть продовжені до 18 жовтня 2018 року.

Також РНБО доручила Кабміну України переглянути постанову від 5 вересня 2007 року Про виконання резолюцій Ради безпеки ООН щодо Ісламської Республіки Іран" на предмет її актуальності, а Міністерству закордонних справ України - поінформувати Радбез ООН і компетентні органи Європейського Союзу про застосування санкцій.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що зняття цих санкцій дасть Україні додаткові можливості у фінансовій банкової сфері в розвитку відносин з Ізраїлем, а також надасть поштовх для економічних контактів між Україною та Іраном.

Нагадаємо, що 16 січня, США і ЄС скасували режим санкцій щодо Ірану. Це сталося одразу після доповіді МАГАТЕ, яке підтвердило виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми. Про зняття американських санкцій оголосив державний секретар США Джон Керрі. Однак, ЄС залишає в силі обмеження щодо 82 фізичних осіб та однієї юридичної, накладені на країну за порушення прав людини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції