30 років санкцій: як Іран змушували відмовитися від ядерної програми. Інфографіка

Санкції призвели до заморожених активів та падіння промисловості.

16 січня США і ЄС скасували деякі санкції щодо Ірану, які діяли з 1979 року. Це сталося одразу після доповіді МАГАТЕ, яка підтвердила виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми. 

Напередодні Вашингтон підтвердив, що Іран залив бетоном центральну частину ядерного реактора в місті Арак і, таким чином, виконав одну з ключових умов угоди з "шісткою" міжнародних посередників.

Протягом 30 років країна потерпала від санкцій з-боку США, ЄС та ООН.

Зокрема, заморожувалися іранські активи у банках США, вводилося економічне, нафтове ембарго, санкції щодо техніки та окремих осіб.

Такі дії світової спільноти призвели до 100 млрд заморожених іранських активів у всьому світі та падіння експорту нафти та виробництва іранських автомобілів на 50%.

30 років санкцій проти Ірану

Втім, вже 17 січня уряд США ввів нові санкції проти Ірану. Обмеження вводяться проти 11 компаній і приватних осіб, які пов'язані з програмою випробування іранських балістичних ракет.

Санкції передбачають заборону на будь-які фінансові операції з цими особами і компаніями, їхня власність й активи в США і в американських банках повинні бути заморожені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: