101-річний італієць вилікувався від коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ще сьогодні вранці він був виписаний і повернувся до своєї сім'ї.

В Італії 101-річний чоловік одужав від нової коронавірусної інфекції COVID-19 і був виписаний з лікарні додому.

Про це повідомила заступниця мера італійського міста Ріміні Глорія Лісі.

Минулого тижня чоловіка госпіталізували у лікарню міста Ріміні з позитивним результатом аналізу на коронавірус. Але вже сьогодні вранці 101-річний пацієнт був виписаний і повернувся до своєї сім'ї.

"Пан П. з Ріміні народився 1919 року, в розпал іншої трагічної світової пандемії. Він бачив все: голод, біль, прогрес, кризу та відновлення. Перетнувши 100-річний рубіж, доля поставила перед ним цей новий виклик, невидимий і страшний водночас", - зазначила заступниця мера.

За її словами, вранці у четвер, 26 березня, стало відомо, що 101-річний пацієнт був виписаний і повернувся до своєї сім'ї.

"Надія на майбутнє для всіх нас - в організмі людини, якій більше ста років, тоді як сумні хроніки цих тижнів щодня повідомляють про вірус, який особливо вражає літніх людей. Він це зробив. Пан П. зробив це. Навчив, що навіть у 101 рік майбутнє ще не визначено", - завершила чиновниця.

Варто відзначити, що всього станом на 26 березня в Італії від коронавірусу померло понад 7 000 осіб, ще понад 70 000 інфіковані.

Нагадаємо, спалах вірусу почалася з ринку морепродуктів і тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені та інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавирусной хвороби з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим різновидом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавіруса з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавіруса є якась тварина. У той же час відомо, що вірус може передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що хвороба може передаватися навіть у інкубаційний період, коли її носій не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок зараження COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Увечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування були зафіксовані в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. В Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. У той же час перший хворий з Чернівців успішно вилікувався і був виписаний з лікарні.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно і ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як він виник і чому викликає занепокоєння у медиків – читайте в матеріалі ТСН.іа.

Залиште свій коментар

Вибір редакції