Чи залишиться Британія членом ЄС - опитування

Референдум відбудеться 23 червня 2016 року.

Майже половина британців уважають, що Сполучене Королівство має зберегти статус члена Європейського Союзу.

Про це повідомляє Daily Mail.

За даними опитування, проведеного виданням, 33% британців вважають, що країна повинна вийти з Євросоюзу, тоді як 48% підтримують ідею збереження за Великою Британією статусу країни-учасниці ЄС.

Нагадаємо, що у Великій Британії 23 червня відбудеться референдум щодо продовження членства країни в Європейському союзі. 

Про це заявив прем'єр-міністр королівства Девід Кемерон.

Цю заяву він зробив уже після того, як за підсумками тривалих переговорів у Брюсселі домігся нових умов участі Британії в ЄС. Вони виявилися в дечому навіть більш вигідними, ніж Лондон вимагав на початку. Зокрема, замість чотирьох років звільнення від виплат фінансової допомоги мігрантам з інших країн Британія отримала пільгу на сім років.

За королівством також закріплено особливий статус і право не брати участі в подальшій політичній і економічній інтеграції союзу. Тому Кемерон наголосив, що рекомендуватиме виборцям підтримати перебування країни в ЄС. За його словами, скасувати референдум узагалі неможна, бо його проведення було однією з передвиборчих обіцянок консервативної партії.

Поки невідомо, як саме буде сформульоване питання про доцільність збереження членства в Євросоюзі. Точно відомо, що питання буде передбачати тільки відповіді "так" і "ні". Переможе варіант, який набрав більше половини голосів.

Як стало відомо сьогодні, лідери Європейського союзу дійшли згоди із керівництвом Великої Британії щодо продовження її членства у ЄС. Нові домовленості між Євросоюзом та Великобританією містять додаткові винятки, не зважаючи на те, що Сполучене Королівство вже має особливий статус у ЄС. За умовами членства Британія в деяких сферах не виконує європейські домовленості, зокрема щодо монетарної та міграційної політики.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: