Референдум про вихід Британії з ЄС відбудеться, попри домовленості на саміті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Датою народного волевиявлення обрано 23 червня.

У Великій Британії 23 червня відбудеться референдум щодо продовження членства країни в Європейському союзі. Про це заявив прем'єр-міністр королівства Девід Кемерон, повідомляє Бі-бі-сі.

Цю заяву він зробив уже після того, як за підсумками тривалих переговорів у Брюсселі домігся нових умов участі Британії в ЄС. Вони виявилися в дечому навіть більш вигідними, ніж Лондон вимагав на початку. Зокрема, замість чотирьох років звільнення від виплат фінансової допомоги мігрантам з інших країн Британія отримала пільгу на сім років.

За королівством також закріплено особливий статус і право не брати участі в подальшій політичній і економічній інтеграції союзу. Тому Кемерон наголосив, що рекомендуватиме виборцям підтримати перебування країни в ЄС. За його словами, скасувати референдум узагалі неможна, бо його проведення було однією з передвиборчих обіцянок консервативної партії.

Поки невідомо, як саме буде сформульоване питання про доцільність збереження членства в Євросоюзі. Точно відомо, що питання буде передбачати тільки відповіді "так" і "ні". Переможе варіант, який набрав більше половини голосів.

Як стало відомо сьогодні, лідери Європейського союзу дійшли згоди із керівництвом Великої Британії щодо продовження її членства у ЄСНові домовленості між Євросоюзом та Великобританією містять додаткові винятки, не зважаючи на те, що Сполучене Королівство вже має особливий статус у ЄС. За умовами членства Британія в деяких сферах не виконує європейські домовленості, зокрема щодо монетарної та міграційної політики.

Залиште свій коментар

Вибір редакції