До уряду Латвії увійшли націоналісти, яких підтримував Брейвік

До уряду Латвії увійшли націоналісти, яких підтримував Брейвік

Представники партії "Все для Латвії!"

У Латвії сформували коаліцію. Проросійський "Центр згоди", який виграв вибори, залишився в опозиції, натомість до уряду увійшли представники націоналістичної партії.

Три латвійські партії, які отримали місця в новому парламенті, домовилися про формування коаліції. До уряду увійдуть представники партії націоналістичного спрямування, діяльність якої схвалював норвезький терорист Андерс Брейвік.

Після тривалих переговорів була досягнута домовленість між партіями чинного прем'єра Валдіса Домбровскіса "Єдність", "Партією реформ Затлерса" (ПРЗ), заснованою екс-президентом країни Валдісом Затлерсом, і націоналістичним об'єднанням "Все для Латвії" (VL- TB / LNNK).

Захисники інтересів російськомовної меншості – "Центру згоди", який іноді називають "російською партією", залишаться в опозиції попри перемогу на виборах.

Дострокові парламентські вибори в Латвії пройшли 17 вересня. "Центр згоди" підтримали понад 28% латвійських виборців.

Для створення урядової коаліції партіям необхідно мати як мінімум 51 голос в парламенті зі 100. У "Єдності", Партії реформ Затлерса та "Все для Латвії" в парламенті набирається 56 голосів.

"Все для Латвії!" (Латиш. "Visu Latvijai!") - латвійська політична партія націоналістичного спрямування. Створена в 2006 році на основі однойменної громадської молодіжної націоналістичної організації, що існувала з 2000 року. Ідеологія - побудова національної держави, культурна асиміляція нелатишів і створення самодостатньої економіки.

Норвежець Андерс Берінг Брейвік, який влаштував подвійний теракт, жертвами якого стали 77 людей, у своєму 1500-сторінковому маніфесті включив партію "Все для Латвії!" в список націоналістичних, антиіммігрантськи налаштованих партій Східної Європи. Брейвік зазначив, що
у Європі його поглядам співчувають мільйони, і Латвія - одна з країн, в яких прихильники Брейвіка можуть знайти "вірних братів і сестер".

Читайте також:

Парламентські вибори у Латвії виграв "російськомовний" блок

Терорист Брейвік заявив, що в Європі діють 80 осередків його однодумців - "мучеників"

Латвійський лікар-націоналіст закликав відгородитися від Росії стіною

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

Повʼязані теми:

Наступна публікація