Парламентські вибори у Латвії виграв "російськомовний" блок

За результатами обробки 98,4% бюлетенів, "Центр згоди" набирає 28,95%. На другому місці Партія реформ колишнього президента Валдіса Затлерса з 20,28%.

На позачергових парламентських виборах у Латвії 17 вересня 2011 найбільшу кількість голосів набрало об'єднання "Центр згоди", яке відстоює права російськомовного населення.

За результатами обробки 98,4% бюлетенів, "Центр згоди" набирає 28,95%. На другому місці Партія реформ колишнього президента Валдіса Затлерса з 20,28%, а на третьому - блок "Єдність" з 18,22% голосів виборців.

Незважаючи на перемогу на виборах, "Центру згоди" не вистачить місць у парламенті, щоб сформувати конституційну більшість. При цьому аналітики не виключають, що Партія реформ та "Єдність" створять коаліцію, і російськомовному об'єднанню доведеться залишитися в опозиції.

За даними ЦВК Латвії, явка виборців по країні склала 55,37%. У виборах взяли участь 826 219 громадян Латвії, а загальне число зареєстрованих виборців – 1 492 084. Втім, порога явки на виборчі дільниці немає, тому вибори будуть визнані такими, що відбулися, в будь-якому випадку.

Нагадаємо, наприкінці травня 2011 року Затлерс, який на той час був президентом, розпустив парламент, звинувативши його в тому, що він "загруз у корупції". У липні громадяни підтримали рішення глави держави на референдумі.

Читайте також:

Латвію запропонували продати Росії за 20 мільярдів

У Латвії провалилась кампанія з ліквідації російських шкіл

У Латвії обрали нового президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: