У Латвії провалилась кампанія з ліквідації російських шкіл

Збір підписів за ліквідацію шкіл проводився з 11 травня по 9 червня. У Латвії були відкриті більш 600 пунктів, де бажаючі могли залишити свій підпис.

Кампанія з ліквідації російських шкіл в Латвії, організована націоналістами, провалилася. Про це заявив голова ЦВК республіки Арніс Цимдарс. Як повідомляється, зібраних підписів виявилося недостатньо, щоб винести цю ініціативу на розгляд Сейму або на референдум.

Збір підписів проводився з 11 травня по 9 червня. У Латвії були відкриті більш 600 пунктів, де бажаючі могли залишити свій підпис. Ще кілька десятків пунктів були відкриті за кордоном.

Для просування цієї ініціативи було потрібно, щоб її підтримали близько 153 тисяч чоловік. Проте зібрано було приблизно 110 тисяч підписів. При цьому, за даними на 7 червня число зібраних підписів становило всього 50 тисяч. У той же час організатори кампанії, щоправда, стверджували, що активність населення зросла саме в останні дні, і що на пунктах збору навіть вишикувалися черги.

За словами глави ЦВК поки не отримані дані з зарубіжних ділянок. Однак там, ймовірно, підписів зібрано порівняно небагато.

Організатором кампанії виступила націоналістичний об'єднання VL - TB / LNNK (альянс партій "Все для Латвії" і "Вітчизні і свободі / Рух за національну незалежність Латвії"). Націоналісти вимагали перевести державну середню освіту в країні виключно на латиську мову. Для цього вони пропонували внести поправку в одну зі статей конституції.

За задумом націоналістів, з 2012 року повністю на латиську мову повинні були бути переведено перші класи цих шкіл, на наступний рік - другі класи, і так далі.

Відповідно до процедури, встановленої законодавством, якщо б організаторам кампанії вдалося зібрати необхідні 153 тисячі підписів, ініціатива була б передана на розгляд Сейму. Парламент міг би її схвалити або відхилити. В останньому випадку з питання "латишізаціі" шкіл був би проведений референдум.

Коментуючи провал кампанії, депутат-націоналіст Імант Парадніекс зазначав, що здаватися його соратники не збираються. "Подумаємо про інші можливості, наприклад, про закон про освіту", - заявив він.

У відповідь на ініціативу націоналістів частина опозиції, що представляє інтереси російськомовних жителів Латвії, анонсувала інший референдум - про надання російській мові державного статусу. До збору підписів організатори цієї кампанії планують приступити восени.

Читайте також:

Керівництво Донбасу пообіцяло завжди любити й розвивати російську мову

Москва вимагає від України особливого статусу російської мови

Саакашвілі пообіцяв, що буде говорити російською, коли цю мову вивчать китайці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: