Литва вимагає розслідування через аварію на білоруській АЕС

За словами президента Литви, Мінськ уникає обговорення питань безпеки на електростанції.  

Нещодавно на білоруській атомній електростанції, яка розташована у Литві, сталася аварія. Майже 300-тонний елемент впав із висоти 2-4 метрів. Як повідомила президент Литви Даля Грибаускайте газеті Neue Zürcher Zeitung, останнім часом почастішали випадки, які призводять до проблем із безпекою на електростанції.

Якщо Білорусі не вдасться побудувати АЕС, яка б відповідала всім стандартам безпеки, то Литва разом із міжнародною спільнотою, будуть шукати методи, які б завадили експлуатації станції.

Литва вже офіційно зверталася до Білорусі з вимогою провести ретельне розслідування причин аварії, а також повідомити про це сусідні країни і МАГАТЕ. Міністр навколишнього середовища Кястутис Трячокас хоче, щоб МАГАТЕ провело інспекцію АЕС Островець. Варто зазначити, що влада Литви стурбована безпекою на АЕС Островець ще й через те, що вона розташована лише за 50 кілометрів від Вільнюса – столиці країни.

Білорусь, своєю чергою, розраховує на те, що Островець дасть їй змогу експортувати електроенергію в країни ЄС. Таким чином, АЕС Островець безпосередньо конкурує з новим заводом, який Литва вже протягом багатьох років планує побудувати на місці АЕС Ігналіна, закритої 2009 року під тиском ЄС. Проте, дуже сумнівно, що вона окупиться в економічному плані. Раніше ідея полягала в тому, щоб скоротити залежність Балтійського регіону від російської електроенергії.  Завдяки глибоководному кабелю, Литва зможе получити доступ до електроенергії з Північного регіону.

Найближчим часом буде введений в експлуатацію міст до Швеції. Тепер завдяки глибоководному кабелю, Литва зможе отримати доступ до електроенергії з Північного регіону, де зазвичай надлишок виробничих потужностей.

"Росатом", своєю чергою,  в прискореному темпі будує АЕС Островець. Вона повинна бути введена в експлуатацію вже в 2018 році. Спостерігачі вважають, що за цим стоїть стратегічний розрахунок Кремля: якщо в регіоні буде більше електроенергії, то зникне необхідність в новому проекті на місці Ігналіни, і в такому випадку країни Балтії самостійно не зможуть забезпечувати себе великою кількістю електроенергії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: