Потужне виверження вулкану в Індонезії: 25 жертв

Від виверження вулкану Мерапі люди згорають живцем. Наразі оголошена евакуація наближених до небезпечної гори сіл.

Щонайменше 25 людей стали жертвами одного з найактивніших вулканів Індонезії - Мерапі, який 26 жовтня перейшов до стадії вибухового виверження і зробив серію потужних викидів вулканічного попелу.

За даними ЗМІ, серйозно постраждали 14 осіб, причому в деяких обпалено більше 80% шкіри, і вони знаходяться в критичному стані, заявив глава лікарні "Сарджіто" Херу Крішна Нугрохо.

Мерапі перекладається з індонезійського як "вогняна гора". Вулкан розташований в безпосередній близькості від одного з найважливіших міст густонаселеного острова Ява Джок’якарта.

Шістнадцять жертв, про які достеменно відомо на цей момент, живцем згоріли біля будинку 73-річного Сураксо Харга, відомого на Яві як "хранитель ключів" Мерапі. Його будинок знаходиться в селі Каліуранг всього в шести кілометрах від кратера "вогненної гори".

Сам Маріджан, який залишився на схилі, незважаючи на оголошену евакуацію, також загинув. Його змогли впізнати лише по залишках одягу.

Викинутий Мерапі попіл протягом години випадав навіть у приморському містечку Пангандаран, розташованому в сотнях кілометрів від вулкана на океанському узбережжі Яви. Попіл вкрив місто сантиметровим сірим шаром.

Виверження Мерапі почалося вже кілька тижнів тому. Другий рівень тривоги був оголошений 20 вересня, а після місяця наростання активності Центр вулканології і зниження геологічних ризиків підняв його до третього. 21 жовтня було поширено вимогу припинити всю діяльність в радіусі восьми кілометрів від вершини.

У минулі вихідні почалося витікання лави до річки Гендол, а також помітно прискорив своє зростання купол, що формується над вулканом за рахунок нових викидів вулканічних порід, після чого Центр оголосив четверту, вищий ступінь готовності.

У 2006 році виверження Мерапі протікало нормально. Однак цього разу, в 2010 році, воно набуло вибухового характеру.

У 2006 році пірокластичні хмари (розпечені хмари попелу і газів, здатні пересуватися зі швидкістю в сотні кілометрів на годину) забрали життя двох жителів схилів "вогненної гори", які живцем згоріли в одному із спеціально створених на її схилах сталевих бункерів.

Іншою загрозою для жителів схилів "вогненної гори" стало скупчення на них до теперішнього часу понад 7,5 мільйона кубометрів викинутих вулканічних порід. Цей купол здатний обрушитися в будь-який момент.

"Офіційна" висота Мерапі становить 2,968 кілометра, однак для активного вулкана це величина змінна: при сильних викидах вона може збільшуватися на десятки метрів в лічені тижні.

Мерапі - не тільки один із самих активних, він також входить до числа найбільш небезпечних вулканів Індонезії: так, у 1994 році пірокластичні хмари забрали життя майже 70 людей. А найпотужніший за сучасний період виверження "вогненної гори" у 1930 році згубило 1,4 тисячі осіб.

Зі схилів Мерапі вже евакуйовано тисячі жителів сіл.

Читайте також:

Індонезія почала евакуацію населення поблизу вулкану Мерапі

В Індонезії цунамі вбило 40 осіб, сотні людей зникли безвісти

Індонезія: 11 землетрусів, країна готується до виверження вулкану і цунамі

ВідеоПотужне виверження вулкану в Індонезії: 25 жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: