Сенат Польщі вимагає від Росії звільнення Савченко

Ув'язнення українки офіційно назване незаконним.

Сенат Республіки Польща схвалив постанову із закликом до негайного звільнення українки Надії Савченко. Документ адресовано керівництву Російської Федерації.

"Утримання Надії Савченко в тюрмі є грубим порушенням основних прав і свобод людини, проти чого тривають протести в світі. Сенат Республіки Польща приєднується до цих протестів і закликає владу Російської Федерації негайно звільнити Надію Савченко", - йдеться в тексті постанови.

Там також зазначається, що Савченко утримується владою РФ незаконно. І поточний стан справ загрожує її життю, оскільки в знак протесту українка оголосила голодування.

Документ підлягає опублікуванню в урядовому віснику Республіки Польща "Польський монітор".

9 березня аналогічного змісту резолюцію схвалив Сейм - нижня палата парламенту Польщі. Документ було прийнято одностайно.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що ЄС може пов'язати санкції проти РФ із долею Савченко.

Петро Порошенко передав єврочиновникам український варіант "списку Савченко"

У переліку осіб, причетних до судилища над Надією, проти яких просять запровадити санкції - 46 імен. Путін там не фігурує. Разом із рядовими прокурорами та слідчими є імена голови слідчого комітету Росії Бастрикіна та директора ФСБ Бортнікова. Український президент також обговорював у Брюсселі безвізовий режим для України, ситуацію на Донбасі та продовження санкцій проти Росії. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: