У Польщі справу Савченко назвали "ляпасом гуманності"

У Польщі справу Савченко назвали "ляпасом гуманності"

Підніматимуть сьогодні питання Савченко в ООН.

У польському МЗС назвали справу українки Надії Савченко "ляпасом гуманності".

Як йдеться у сюжеті ТСН.Ранок, міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський перед засіданням міністрів у Брюсселі повідомив, що у ЄС можуть пов'язати відносини із Москвою та звільнення льотчиці.

Крім того, сфабрикованою справу вважають і чеські дипломати, які пропонують ввести санкції проти причетних до викрадення Надії.  Підніматимуть сьогодні питання Савченко і в ООН. Спеціально для цього, на 60-ту сесію Комісії ООН зі становища жінок прибула українська делегація. Окремим пунктом порядку денного стане питання визволення української льотчиці, яка чекає на вирок у російській в'язниці.

"Це питання є комплексним. Воно стосується правової підтримки Надії і залучення наших партнерів, тому я буду говорити про це з колегами з інших країн. Закликаю всіх бути небайдужими до справи повернення Надії", - каже заступник міністра соціальної політики України з питань євроінтерграції Сергій Устименко.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Раніше російський суд призначив оголошення вироку Надії Савченко на 21 та 22 березня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів