Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ був мотив для ліквідації Скрипаля - Джонсон

Голова британського МЗС наголосив, що РФ досліджувала методи транспортування нервово-паралітичних речовин.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що у РФ був мотив для ліквідації колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Про це дипломат написав у своєму Twitter.

Джонсон наголосив, що експерти центру досліджень отруйних речовин Міністерства оборони Великої Британії в місті Портон-Даун встановили, що Скрипалі були отруєні за допомогою нервово-паралітичної речовини, відомої як "Новачок".

Фотогалерея Отруєння Скрипаля: російські дипломати вже залишили лондонське посольство (7 фото)

Глава британського МЗС наголосив, що РФ досліджувала методи транспортування нервово-паралітичних речовин. В межах цієї програми в Росії створили і зберігали невелику кількість газу "Новачок".

ВідеоОрганізація із заборони хімічної зброї відмовилась від допомоги Росії у розслідуванні отруєння Скрипаля

Лондон відразу сказав, що розслідувати злочин разом із його виконавцем - це збочена ідея. Проти долучення Росії також висловилась більшість учасників зустрічі в Гаазі. А експерти Організації, яка об'єднує майже 200 країн світу, вже найближчим часом пообіцяли передати Великій Британії свою доповідь.

Організація із заборони хімічної зброї відмовилась від допомоги Росії у розслідуванні отруєння Скрипаля

"28 інших країн були настільки переконані в аргументах Британії, що вони вислали росіян", - зауважив Джонсон.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Ще станом на понеділок, 26 березня, Сергій Скрипаль та його донька Юлія перебували у критичному стані і вони, можливо, ніколи повністю не одужають. Про це розповіла прем'єр Британії Тереза Мей.

26 березня західні країни заявили про видворення російських дипломатів. Наразі відомо про відповідне рішення вже 26 країн щодо 150 дипломатів. Видворення дипломатів стало відповіддю на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії, за яким, як вважає британське слідство, стоїть Москва.

Першою про видворення російських дипломатів оголосила, власне, Велика Британія (23 дипломати), потім до неї приєдналися 15 країн ЄС, США, Канада, Норвегія та Україна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції