Прощання слов'янки. Повний список країн, які вислали російських дипломатів. Інфографіка

Видворення дипломатів стало відповіддю на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

У понеділок, 26 березня, західні країни заявили про видворення російських дипломатів. Наразі відомо про відповідне рішення вже 29 країн щодо 146 дипломатів.

Країни, які вислали російських дипломатів. Інфографіка
ТСН.ua

Видворення дипломатів стало відповіддю на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії, за яким, як вважає британське слідство, стоїть Москва.

Першою про видворення російських дипломатів оголосила власне Велика Британія, потім до неї приєдналися 17 країн ЄС, США, Канада, Австралія та інші. 

ВідеоБільше двадцяти країн вислали російських дипломатів

Європейські країни, США, Канада та Україна - проводять найбільшу з часів холодної війни висилку кремлівських дипломатів. Найбільше дипломатів висилають США. Вони наказали полишити свою територію 60 співробітникам російських дипустанов, а одну з них - узагалі ліквідують.

Більше двадцяти країн вислали російських дипломатів

26 березня канцелярія британського прем'єра привітала видворення російських дипломатів західними країнами і назвала це "найсильнішим сигналом" для Росії.

Зазначимо, українська сторона також готувалася до видворення з України російських дипломатів. За словами глави МЗС Павла Клімкіна, це було скоординовано спільно з міжнародними партнерами. Також Клімкін наголосив, що сьогоднішній вияв солідарності з Британією "має бути лише початком".

Нагадаємо, 4 березня Скрипаля та його доньку Юлію знайшли без свідомості в англійському місті Солсбері. Британська влада заявила, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною "Новачок", яка розроблялася в СРСР. Мей звинуватила в причетності до отруєння Росію.

ВідеоРозробник трунку, від якого постраждав Скрипаль, розповів, хто міг його виготовити

Розробник трунку запевняє, що виготовити його могла лише Росія. У Москві, тим часом, відмовились відповісти на ультиматум Британії і пояснити Лондону, як на територію країни потрапила російська отрута.

Розробник трунку, від якого постраждав Скрипаль, розповів, хто міг його виготовити

Залиште свій коментар

Вибір редакції