Американка заробила мільйон доларів за донос на екс-чоловіка

Американка заробила мільйон доларів за донос на екс-чоловіка

Американське законодавство допускає передачу десятої частини штрафу інформаторові

Американець Девід Зілхі передав фірмі закриту службову інформацію Microsoft, що збагатило компанію на 17 млн доларів. Але його "здала" колишня дружина.

Американка отримає мільйон доларів за те, що викрила фінансові злочини колишнього чоловіка. Жінка повернула в казну більше 27 млн доларів.

Кілька років тому Федеральна Комісія з цінних паперів і бірж проводила розслідування відносно консультаційної фірми Pequot Capital Management, її голови Артура Самберга і Девіда Зілхі. Зілхі був головним фігурантом справи, оскільки спочатку працював в Microsoft, а потім перейшов до Pequot і передав Самбергу закриту службову інформацію.

Завдяки цим даним Pequot зміг укласти декілька вигідних угод. Розкривати внутрішні секрети компанії в США заборонено законом, проте вагомих доказів вини Зілхі тоді знайдено не було. Розслідування довелося припинити.

Проте наприкінці 2008 року колишня дружина Зілхі Карен і її новий чоловік Глен Кайзер виявили необхідні докази, зокрема електронне листування Зілхі з одним із співробітників Microsoft. Всі документи були передані до Федеральної комісії, де справу вже довели до кінця.

Самбергу і Pequot довелося повернути незаконний прибуток, отриманий завдяки закритій інформації. Сума нелегального доходу досягла 17 млн доларів. Крім того, Самбергу та його компанії виписали штраф на 10 млн доларів.

При цьому новий закон про фінансове регулювання в США допускає передачу десятої частини штрафу інформаторові. Винагорода, яку мають сплатити дружині Зілхі, - найбільший платіж у подібних справах в історії Комісії з цінних паперів і бірж.

Читайте також:

ФСБ Росії набирає інформаторів на платній основі

Обдурена дружина та троє коханок приклеїли бабію пеніс до живота

Американець вимагає від банку компенсацію у 1784 секстильйона доларів

У пік кризи працівники комісії з цінних паперів і бірж США качали порно з Інтернету

Повʼязані теми:

Наступна публікація