Мешканцям Риму заборонять прикидатися статуями

Мешканцям Риму заборонять прикидатися статуями

Жива статуя. Ілюстрація

У Римі може зникнути популярна розвага для туристів - "живі статуї". Місцева влада запідозрила акторів у причетності до мафії.

Влада Риму збирається заборонити "живі статуї" в місті. Мова йде про популярну в Європі розвагу для туристів - "завмерших людей", одягнених у різні костюми, які подовгу стоять в одній і тій же позі, а потім несподівано ворушаться на потіху публіці. Все це вимагає від "статуї" великої витримки - як у почесного караулу.

Голова комітету з культури, спорту, молодіжної політики і комунікацій римського уряду Федеріко Молліконе заявив, що подібна розвага не має ніякого відношення до мистецтва, а люди, які займаються цим, не є мімами. Чиновник виніс на обговорення міської ради законодавчий норматив, який забороняє подібного роду творчість на римських вулицях і площах.

Зараз "живі статуї" розважають публіку в усіх визначних місцях італійської столиці. З ними люблять фотографуватися - за це прийнято платити, але монетку покласти може будь-хто. А це вже схоже на свого роду жебрацтво та збір милостині.

Колись говорили, що за масками різних персонажів, деякі з яких дуже оригінальні, ховаються студенти артистичних вузів, учні пантоміми. Однак розкриття цілої мафії, яка стоїть за знаменитими римськими гладіаторами, що пропонують туристам за 1 євро сфотографуватися, породило підозри, що і міми платять мафії за те чи інше хлібне місце.

Якщо пропозицію Молліконе буде прийнято, то під значні обмеження можуть потрапити й вуличні музиканти, яким буде заборонено грати на римських площах після 10 вечора.

Як повідомляється, зі зростанням популярності і попиту костюми живих статуй стали більш різноманітними. Якщо все починалося з нехитрої єгипетської мумії, то хіт останнього літнього сезону - ціла група людей, переодягнених у бандитів Дикого Заходу.

Їх костюми - самі по собі вже твір мистецтва - всі вони з ніг до голови ніби-то вкриті сіро-срібною фарбою, що дійсно створює враження, що вони зроблені з заліза. Сидять вони з пістолетами і пляшками нерухомо і незмінно змушують здригатися і посміхатися перехожих, якщо несподівано ворушаться.

Читайте також:

У США запатентували апарат для ліплення сніговика

У Туреччині чоловікам заборонили сідати в поїздах поруч з жінками

Бразильський кілер закохався у свою жертву і врятував її, обмазавши кетчупом

В Італії на місці церкви знайшли могилу середньовічної відьми

Повʼязані теми:

Наступна публікація