Розкрито секрет успіху музичних хітів

Дата публікації
Перегляди
4661
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розкрито секрет успіху музичних хітів

Формула не спрацьовує, якщо хітом несподівано стане пісня без видатних музичних характеристик / Фото: Архів

Поп-зірки зможуть користуватися досягненнями науки для створення нових хітів.

Учені оголосили, що їм вдалося створити програму, здатну визначити, чи стане пісня лідером музичних хіт-парадів.

Наукові дослідження говорять про те, що поп-зіркам, можливо, замість піаніно краще пересісти за клавіатуру комп'ютера, пише ВВС.

Програма оцінює пісні по 23 критеріям, включаючи гучність, придатність для танцю і простоту гармонії.

Програма, яку випробували на британських хітах останніх 50 років, передбачала положення пісні в таблиці популярності з точністю в 60%.

"Метою наукової роботи було зрозуміти, чи зможемо ми вивести загальну формулу для визначення, яка пісня стане хітом, а яка потрапить в нижні рядки музичних чартів", - розповів доктор Тіль де Бі, який очолював дослідження.

Щоб навчити програму враховувати ступінь впливу основних елементів популярної пісні, використовувалася техніка навчання штучного інтелекту.

У деяких випадках формула не спрацьовувала, якщо хітом несподівано ставала пісня, яка не володіє видатними музичними характеристиками.

Так, в 2010 році пісня "Surfin 'Bird" групи The Trashmen досягла третього рядку британського чарта - в основному, завдяки розповсюдженню в інтернеті. Доктор визнав, що програма не може оцінити роль грамотного маркетингу в процесі становлення пісні шлягером хіт-парадів.

Також він зазначив, що те, що програма передбачила пісні високе положення в таблиці, не означає, що композиція варта того, щоб її слухати. "Це не вердикт цінності пісні, скоріше - соціальний барометр, що визначає те, що люди будуть купувати з найбільшою ймовірністю", - зізнався де Бі.

Цікаво, що дослідження показало стійку зміну музичних смаків за останні півстоліття. З роками пісні стали голосніше, і під них стало легше танцювати, відзначає доктор де Бі.

Читайте також:

Будинок у Німеччині "грає" музику дощу

Гурт Джареда Лето потрапив до Книги рекордів Гіннесса

Стало відомо, чому на Новий рік не можна лишитися тверезим

Вакарчук першим в Україні зіграв в інтернеті безкоштовний концерт

Оголошено список номінантів на "Греммі-2012

Наступна публікація