Створене перше у світі пиво для космічних туристів

Створене перше у світі пиво для космічних туристів

Реакція організму на алкоголь в умовах невагомості вимагає вивчення

Космічне пиво приготоване з використанням карамельного солоду і смаженого ячменю. Новинка уже пройшла перші тестування.

Австралійський пивовар Ярон Мітчелл і космічний інженер Джейсон Хелд створили перше в світі пиво для космічних туристів.

Новий "неземний" сорт був названий на честь радянського космічного корабля - Vostok 4 Pines Stout.

Творці пива запевняють, що їхній пінний напій оптимальним чином підходить для розпивання в невагомості, коли обличчя горить, а язик розпухає ("як за сильної застуди", за словами Хелда). Навіть в цих суворих умовах пиво (це темне пиво, приготоване з використанням паленого солоду з додаванням карамельного солоду і смаженого ячменю) повністю зберігає свої смакові якості.

Компаньйони вже випробували свою розробку в невагомості, створеній в літаку, який летів над Флоридою.

Тестування показало, що новинку потрібно ще допрацьовувати.

Зокрема, для неї доведеться розробляти спеціальну ємність - за нульової гравітації пиво не виливається, навіть якщо стакан перевернути, і доводиться його трясти. Як вихід можливий тюбик, але з образом пива він якось не дуже поєднується. Іншою проблемою є бульбашки – за нульової гравітації газ не виходить з пива і в результаті після його вживання починається, як відверто висловився астронавт-випробувач, "мокра відрижка".

Нарешті, реакція організму на алкоголь в умовах невагомості також вимагає вивчення. Його дія посилюється навіть під час польотів на літаку (за рахунок зниженого тиску повітря), що добре відомо кожному, хто коли-небудь вживав спиртне в салоні. Що вже казати про космічні польоти, які вимагають від пасажира ще більшої відповідальності.

Австралійські винахідники, тим не менш, вірять, що зможуть подолати всі ці перешкоди і подарувати космічним туристам нову радість на орбіті.

Нагадаємо, нещодавно у Великобританії відкрилася перша приватна компанія з космічного туризму.

Її засновниками стали Стів Беннет і астронавт Метт Шребрідж. Туристам поки пропонуються суборбітальні польоти - корабель вирушає в космос, але не досягає земної орбіти. Такий політ буде схожий на місії американських астронавтів у 1960-ті роки.

Перший космічний турист, Денніс Тіто із США, відправився на навколоземну орбіту через 40 років після першого польоту людини в космос. На кораблі "Союз-ТМ32" з 28 квітня по 6 травня 2001 року Тіто облетів Землю по орбіті 128 разів.

Читайте також:

Перший в світі комерційний космопорт відкрився в США

Дієтологи довели, що від пива не гладшають

Нова теорія фізиків: якщо ми дамо про себе знати космосу, нас знищать

Перший український турист полетить в космос

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація