Донецькі чорнобильці написали Європі про геноцид Януковича

Дата публікації
Перегляди
3008
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Донецькі чорнобильці написали Європі про геноцид Януковича

Багато інвалідів готові до суїциду, тому що не спроможні забезпечити собі харчування та ліки / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Протестуючі назвали цинічними спроби керівництва країни заощаджувати бюджетні гроші за рахунок людей, які рятували їх від радіаційної чуми.

Донецькі чорнобильці, які продовжують акцію протесту проти скорочення пенсій, підготували колективне звернення на адресу комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга.

"Керівництво України проводить політику геноциду по відношенню до інвалідів-чорнобильців. На вищому рівні нас оголосили баластом, який не може витримати економіка Україна. Коли нас закликали працювати на ЧАЕС, то попереджали, що у разі неявки ми можемо бути засуджені до тюремного ув'язнення на 3-7 років. І тепер багато хто з нас вважають, що краще було б відбути покарання, залишитися здоровим і стати політиком, ніж непотрібним державі інвалідом", - йдеться у листі.

Також чорнобильці зазначили, що "надзвичайно цинічно виглядають наміри керівництва України за рахунок життя людей, які врятували їх від радіаційної чуми, заощадити бюджетні кошти, в основному - для забезпечення власного добробуту".

Активісти інформували, що багато інвалідів мають намір вчинити суїцид, тому що не спроможні забезпечити собі харчування, лікування та інші життєві потреби.

"Але це правителів України не лякає. За їхньою версією в Україні занадто багато населення, і до 2030 року повинно залишитися не більше 30 млн, в основному, працездатного населення", - йдеться у листі інвалідів-чорнобильців.

Учасники акції протесту стверджують, що всі заяви Віктора Януковича, Сергія Тігіпка та Миколи Азарова, що стосуються їх соціальних гарантій, є брехнею, а фактично пенсії зменшені більше, ніж на 70%. Вони вважають, що Пенсійний фонд, органи прокуратури, різні міністерства і навіть уповноважений з прав людини в Україні ігнорують їхні звернення.

Автори листа наполягають, що Конституцію України грубо порушують керівники країни на чолі з її гарантом. Вони просять втрутитися в ситуацію і направити в Україну спеціальну комісію.

Як повідомлялося раніше, чорнобильська акція протесту заборонена Донецьким адміністративним судом. Міліція вже вручила протестуючим протокол.

Читайте також:

Чорнобильці пообіцяли священникам не спалювати себе

Більше половини українців визнають Голодомор геноцидом

В Україні перерахують чорнобильців

Головного чорнобильця Харкова викинуть з Партії регіонів

Наступна публікація