Партизан УПА вшанував пам'ять побратимів гігантським космотризубом

Дата публікації
Перегляди
6545
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Партизан УПА вшанував пам'ять побратимів гігантським космотризубом

Гігантський тризуб видно з космосу

Велетенський тризуб, який видно із космосу, дідусь виклав із каміння ще у 1992 році - щойно Україна стала незалежною.

90-річний партизан УПА виклав пам'ятник своїм загиблим побратимам. Для велетенського тризуба на краю рідного села Остриня дідусь власними руками носив каміння з кар'єру. А коли йому сказали, що його творіння видно з космосу, то не здивувася, а сказав, що то душі його друзів.

Гігантський тризуб прикрашає одну з гір на краю села Остриня. Йго розміри складають тринадцять метрів завширшки, двадцять п'ять заввишки.

"З-під гори носив каміння – 850 м - в 2 сумках. Складав на землю, і молоток мав, і так вбивав, щоб приставало", - розповів автор гігантського тризубу.

Анастасій Козак на війні був партизаном в УПА і мав псевдонім "Чумак". Після арешту десять років прожив у засланні в Сибіру.

Сьогодні йому майже дев'яносто. Ветеран розповів, що величезний пам'ятник зробив іще коли був дужим - дев'яносто другого – щойно Україна стала незалежною. Те, що його творіння видно аж із космосу, каже, дізнався лише тепер. Тоді ж, мовляв, пас худобу та згадав своїх загиблих на війні друзів, і вирішив так їх ушанувати.

Тризуб чоловік без сторонньої допомоги викладав майже ціле літо. Власноруч із корінням видирав траву, щоби каміння швидко не заросло. Та нині прибирати своє творіння пану Анатасію вже не до снаги. Тож доглядати його доручив місцевим школярям.

Читайте також:

У Тернополі презентували карткову гру про УПА

Янукович вшанував пам'ять жертв тоталітарного режиму

Розпочалась всеукраїнська акція "Запали свічу!"

Партія регіонів не знайшла воїнам УПА місця на цвинтарі

Пам'ятник загиблим партизанам УПА

Пам'ятник загиблим партизанам УПА
Наступна публікація